4. Gdzie zabrać dzieci w Mikołajki? Zobaczcie 7 propozycji!
Mikołaj z elfami na wrocławskim Rynku fot. Oleksandr Poliakovsky
Mikołaj z elfami na wrocławskim Rynku

Na ten dzień czekają wszystkie maluchy! W tę środę (6 grudnia) obchodzimy Mikołajki. Jeśli nie wiecie, co robić i szukacie pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi we Wrocławiu – podpowiadamy, gdzie możecie je zabrać. Sprawdziliśmy, co ciekawego dzieje się w mieście 6 grudnia. Zobaczcie!

Mikołajki we Wrocławiu. Co robić, gdzie pójść?

Zobaczcie kilka propozycji:

Rozświetlenie choinki w Rynku

W Mikołajki choinka na wrocławskim Rynku rozbłyśnie tysiącami kolorowych światełek. Zanim to nastąpi, wszyscy wspólnie wypowiemy magiczne zaklęcie. To będzie wyjątkowy moment! Dzieciom z pewnością się tu spodoba. Start godz. 17:00.

Film „Wonka” w DCF

W Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Wonka”, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci.

Opis: To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy’ego Wonkę, wszystko jest możliwe. Bilety można kupić online.

• Godzina: 18:00 (6 grudnia)

„Miasto z Piernika” w Kolejkowie

Dzieci uwielbiają Kolejkowo! W tym roku (po raz drugi) powstało tutaj „Miasto z Piernika”. Urocze chatki, ludziki i zwierzątka stworzone w całości z lukrowanego piernika, a dookoła nich przejeżdżają pociągi z czekolady. To jedyna taka wystawa na świecie. Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. Szczegóły tutaj.

Spacer z alpakami

Spotkanie z alpakami to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego – sprawi mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na spacer z tymi puchatymi, uśmiechniętymi zwierzętami można wybrać się tuż obok Wrocławia, ale polecamy też pojechać kawałek dalej, gdzie pospacerujecie z pięknymi, górskimi widokami. Mikołajki można świętować również w weekend, zwłaszcza jeśli w planach jest rodzinna wycieczka! Pamiętajcie, że trzeba się wcześniej umówić.

Więcej informacji o spacerach z alpakami przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

Ogrody Świateł – Garden of Lights w ZOO Wrocław

Jeśli jeszcze nie widzieliście nowej interaktywnej atrakcji wrocławskiego zoo  Garden of Lights wybierzcie się tu z dziećmi w Mikołajki. Można podziwiać rozświetlone żyrafy, lwy czy małpy, które są najbardziej rozpoznawalnym gatunkiem zwierząt tego kontynentu.

• 6 grudnia ogród będzie czynny w godz. 17:00-20:00.

Park trampolin Wrocław Jump World

Mikołajki w Parku Trampolin? Dzieci z pewnością będą zachwycone! Jeśli rodzice nie chcą skakać, mogą w tym czasie odpocząć przy kawie. Obiekt czynny jest w godz. 10:00-22:00 (ostatnie wejście o 21:00). Więcej informacji tutaj.

• Adres: Otmuchowska 15

Ślizgawki na lodowisku

A może na łyżwy? Do wyboru jest ślizganie na lodowisku przy ul. Spiskiej, ul. Wejherowskiej lub al. Śląskiej (stadion Tarczyński Arena). W wypożyczalniach na najmłodszych czekają pomocne zwierzaki  foki, pingwiny, misie czy renifery do nauki jazdy na łyżwach.

Godziny otwarcia 6 grudnia:

• Lodowisko Spiska: 16:00-22:00
  • Lodowiska Orbita: 16:00-22:00