4. W weekend Wrocław zamieni się w stolicę wina i street foodu! Ostatnie Gastro Miasto 2023
Wystawcy podczas Gastro Miasto 2023 - uśmiechnięty mężczyzna i kobieta w tle Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Wystawcy podczas Gastro Miasto 2023 - uśmiechnięty mężczyzna i kobieta w tle

Czas na ostatnie Gastro Miasto w 2023 roku we Wrocławiu! Organizatorzy ponownie łączą siły z festiwalem „Winiarze i Przyjaciele”, aby zaprosić odwiedzających na celebrację smaków: od ostrych mięs, przez tłuściutkie sery, słodkie eklery, po zwiewne rieslingi w kieliszkach. Warto 26-27 sierpnia wpaść na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Wstęp wolny!

W ostatni weekend wakacji goście odwiedzający Gastro Miasto na Partynicach poznają przekrój najlepszych restauracji we Wrocławiu, będą mogli spróbować dań od ponad 20 punktów gastro, a także poznać wina z 27 dolnośląskich winnic, nie zabraknie też ekscytujących debiutów.

Głodni szczegółowej wiedzy o winie, znajdą coś dla siebie podczas komentowanych degustacji z ekspertami, którzy na przykładach opowiedzą o różnicy między szczepami winorośli szlachetnej a hybrydami lub przeprowadzą słuchaczy przez różne metody produkcji win musujących i podejmą wiele innych ciekawych tematów.

Gotowi na kolejne spotkanie z gwiazdami lokalnej gastronomii?

W najbliższy weekend swoje specjały zaserwująznani i lubiani z poprzednich odsłon Gastro Miasto: Texico, Irish Chips, Craft, Thali, Elomordo, Dziki Zwierz, Żeberka, Ovo Bar & Restaurant, Pampa, Solleim, Pan Zerotto, Mania Smaku, Burger się je, Tost, Gofreak, Nata Cafe, Krasnolód, Meistersztyk, Cudo Kombucha, Lemon Rider, Fritz-Kola, Browar Stu Mostów, Ser jest Ser, Serotonina, Sernica dolnośląska, Pałac Mojęcice

Winnice biorące udział w wydarzeniu: Niemczańska, Jadwiga, Godyla, Michlewicz, Wino spod Ślęży, Celtica, Otok, Bielawska, Silensi, L'Opera, Świdnicka, Alvarium, Saganum, Niewinne Pole, Christopher, Ramut, Młynowo, Christopher, Rius, Trzebnicka, Zakrzewo, Jaworek, KOŁO WINA: Moderna, Jakubów, Kindler, Agat, Zimna Woda, Anna

„1 kieliszek z 10” i gra terenowa - zabawa dla każdego!

W sobotę o godz. 17:00 zaplanowano teleturniej „1 kieliszek z 10”, podczas którego, naśladując popularne telewizyjne show, wielbiciele wina będą mogli zmierzyć się w bitwie na wiedzę o winie.

Coś dla całej rodziny organizatorzy przygotowali w niedzielę o godz. 15.00. Gra terenowa zamieni ścieżkę spacerową wokół Toru Wyścigów Konnych w wielki plac zabaw dla dorosłych i dzieci. Celem gry jest rozwiązanie jak największej ilości zagadek i wykonanie zadań w określonym czasie. Konkurencje polegają między innymi na odgadnięciu słownych rebusów, degustacji w ciemno czy przejściu 10 metrów z butelką na głowie... Na zwycięzców czekają nagrody!

Gastro Miasto i festiwal „Winiarze i Przyjaciele” - plan wydarzeń

Sobota 12.00-23.00

• 12.00-16.00 Strefa Radia Ram na żywo
  • 14.00 -20.00 Komentowane degustacje wina z ekspertami (Wine Thinking, Maciej Nowicki, Mariusz Kapczyński)
  • 17.00  - turniej JEDEN kieliszek z DZIESIĘCIU

Niedziela 12.00-21.00

• 13.00-18.00 Komentowane degustacje wina z ekspertami (Maciej Nowicki, Mariusz Kapczyński)
  • 15.00 SMAKOWITA GRA TERENOWA z nagrodami

Zapisy na degustacje dostępne tutaj.

Więcej szczegółów dot. Winiarze i Przyjaciele z Gastro Miasto - GRANDE FINALE dostępne tutaj.