wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Fundacja Weź Pomóż organizuje spotkanie wigilijne dla samotnych

Fundacja Weź Pomóż organizuje wigilię dla samotnych, fot. archiwum fundacji

Wrocławska fundacja Weź Pomóż zaprasza na spotkanie wigilijne. – W Wigilię nikt nie powinien być sam – mówi Jan Piontek, prezes fundacji.

Reklama

Wolontariusze fundacji działającej na wrocławskim osiedlu Szczepin już przed kilkoma dniami rozdali ubogim ponad 300 paczek.

– Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wiele z tych osób spędzi święta samotnie, nie ma bliskich lub nie utrzymuje relacji z rodziną – mówi Jan Piontek. – W Wigilię nikt nie powinien być sam. Nie wyobrażam sobie spędzać świąt samotnie w czterech ścianach. Dlatego przygotowujemy spotkanie wigilijne.

Spotkanie w siedzibie fundacji Weź Pomóż przy ul. Poznańskiej 58 (teren jednostki wojskowej) rozpocznie się w piątek, 24 grudnia o godz. 15 i potrwa do godz. 21. W planie jest wieczerza wigilijna, wspólne śpiewanie kolęd.

Jan Piontek: – Zakładam, że przyjdzie do nas około dwustu osób.

Szef fundacji Weź Pomóż apeluje także do właścicieli restauracji i administratorów hoteli: – Jeśli po świętach zostanie jedzenie, które mieliby wyrzucić, to prosimy o kontakt. Przyjedziemy i odbierzemy potrawy. Jest wielu potrzebujących, u nas to jedzenie nie zmarnuje się.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama