wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Najgorętsza impreza roku już 18-19 czerwca w Arsenale Miejskim [LUDZIE OGNIA, PROGRAM]
Festyn Ludzie Ognia wraca po pandemicznej przerwie. 18 i 19 czerwca 2022 roku pokazy dawnych rzemiosł, warsztaty, pokaz wytopu żelaza. Sprawdź program i atrakcje festynu Ludzie Ognia materiały organizatorów
Festyn Ludzie Ognia wraca po pandemicznej przerwie. 18 i 19 czerwca 2022 roku pokazy dawnych rzemiosł, warsztaty, pokaz wytopu żelaza. Sprawdź program i atrakcje festynu Ludzie Ognia

Po dwóch latach przerwy wraca impreza plenerowa Ludzie Ognia. Na wydarzeniu, organizowanym przez Muzeum Miejskie w ramach Święta Wrocławia, zobaczymy rzemiosła, które funkcjonowały na Śląsku w początkach naszej ery i były oparte na wykorzystaniu ognia. Sprawdź program festynu Ludzie Ognia 18-19 czerwca w Arsenale Miejskim.

Reklama

Ludzie Ognia 18-19 czerwca w Arsenale Miejskim

W programie festynu jak zwykle mnóstwo ogniowych atrakcji dla dużych i małych. Kulminacyjnym punktem będzie spektakularne burzenie pieca dymarskiego, z którego wydobędziemy rozgrzaną do czerwoności bryłę żelaza.

Ludzie Ognia - festyn archeologiczny

Ludzie Ognia - festyn archeologiczny

Warsztaty / W plenerze / Dla wszystkich / Piknik / Eventy / Zajęcia dla dzieci
Termin od 18 czerwca 2022 do 19 czerwca 2022

Miejsce Arsenał Miejski Wrocław

Zobacz

Odbędzie się też widowiskowy pokaz ogniowy z wykorzystaniem pyłu bursztynowego. Do boju staną oddziały rzymskich legionistów Legio XIIII i barbarzyńskich wojów ludu Hariów.

W programie również: 

  • kreatywne warsztaty manualno-plastyczne skierowane do rodzin z dziećmi, wykorzystujących motywy zaczerpnięte z kultury antycznej,
  • warsztaty języka łacińskiego prowadzone przez Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Galeria zdjęć

Wstęp jest wolny.

Święto Wrocławia 2022 

Festyn w Arsenale Miejskim organizowany jest w ramach Święta Wrocławia. To szereg bezpłatnych  imprez i wydarzeń kulturalnych od połowy do końca czerwca, na które zaprasza miasto oraz miejskie instytucje i ośrodki kultury. W ten sposób sposób prezentują swój dorobek wrocławianom i turystom. 

W tym roku, po raz pierwszy w ramach Święta Wrocławia, organizowane są trzy duże koncerty na Rynku:

  • w piątek, 24 czerwca, koncert 40-lecie Lady Pank, zagrają Lady Pank, Myslovitz, Flow Up! i Mescalero
  • w sobotę, 25 czerwca, to koncerty #SilniRazem, na scenie Kozak System, NO LOGO & Maria Sadowska, Palmy, Behel, Bartek Deryło, Cieniu
  • w niedzielę, 26 czerwca koncert Hej szable w dłoń czyli wspomnienie legendy Wrocławia –Andrzeja Waligórskiego. Wystąpią m.in autorzy audycji Studio 202: Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas i Stanisław Szelc, Ewa Bem, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Kiliański i Ryszard Rynkowski.

Pogoda na weekend we Wrocławiu [16-19 czerwca 2022]

Zapowiada się ciepły, a momentami wręcz upalny długi czerwcowy weekend we Wrocławiu. Sprawdźcie prognozę pogody na weekend 16-19 czerwca.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl