4. To będzie smakowita uczta! Festiwal pierogów, czekolady, piwa i wina w ten weekend w Hali IASE
Festiwal pierogów świata, zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod
Festiwal pierogów świata, zdjęcie ilustracyjne

Nadchodzący weekend – 18 i 19 listopada Hala IASE, przy ul. Wystawowej zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają tam na Was trzy wyjątkowe festiwale, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy. Spróbujecie pierogów z różnych stron świata, czekolady, kawy, wina i rzemieślniczych trunków. Zobaczcie szczegóły.

Trzy kulinarne festiwale w jednym miejscu

Festiwal Pierogów Świata

Festiwal Pierogów Świata skupia w jednym miejscu wiele kultur oraz kuchni. To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi, a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Spróbujecie tutaj tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone czy gruzińskich chinkali.

Festiwal Kawy i Czekolady

Prawdziwy raj dla łasuchów, miłośników słodkości i kawowych napojów! Podczas festiwalu będzie można spróbować różnych rodzajów kawy z całego świata, a także delektować się smakami czekolady – gorzkiej, deserowej, mlecznej, białej lub z dodatkami. Z pewnością każdy czekoladożerca znajdzie coś dla siebie!

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych

Trzecim wydarzeniem jest Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych – skierowany do koneserów napojów alkoholowych.

Podczas festiwalu będą dostępne stoiska z rzemieślniczymi piwami, winami z różnych regionów świata, miodami pitnymi czy nalewkami. To doskonała okazja, by spróbować alkoholi, których zwykle nie ma w sklepach, a także spotkać się z ich producentami.

W jakich godzinach można przyjść?

Kulinarna rozpusta potrwa dwa dni:

• sobota, w godz. 12:00-20:00
  • niedziela, w godz. 12:00-18:00