4. Widzieliście już Oslo lub Kopenhagę? Będzie okazja!
Od przyszłego roku polecimy z Wrocławia także do Oslo i Kopenhagi. Na zdjęciu samolot na płycie lotniska Port Lotniczy Wrocław

Od 2024 roku pasażerowie latający z Wrocławia będą mogli wybrać się do Oslo i Kopenhagi liniami Norwegian. Sprawdźcie, w jakie dni będą się odbywały nowe loty w siatce połączeń wrocławskiego lotniska, dlaczego warto odwiedzić te miasta i dokąd najchętniej latamy z Wrocławia tej jesieni.

Choć zimowa siatka połączeń z Portu Lotniczego Wrocław obowiązuje niecałe dwa tygodnie, trwają już prace nad letnimi kierunkami. Nowościami, na jakie będą mogli liczyć pasażerowie latający z Wrocławia, są loty do Oslo i Kopenhagi, obsługiwane przez norweskie linie Norwegian.

Do Kopenhagi od 1 kwietnia 2024 roku

Do stolicy Danii pasażerowie będą mogli polecieć już od 1 kwietnia. Do wyboru będą mieli trzy połączenia w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek).

Otwarte niemal sto lat temu lotnisko Kopenhaga-Kastrup jest jednym z największych hubów  w północnej części Europy. Składający się z trzech terminali port obsługuje dziennie ponad 50 tysięcy pasażerów.

Kopenhaga to nie tylko gratka dla miłośników awiacji. Miasto Andersena to również doskonały pomysł na tzw. city break. Klimatyczny deptak Strøget, majestatyczny dawny zamek królewski Christianborg czy luterańska katedra Marii Panny to obowiązkowe punkty zwiedzania stolicy Danii.

Loty z Wrocławia do Oslo od 20 czerwca

Zdecydowanie krótszą historią może pochwalić się największy port lotniczy Norwegii Oslo-Gardermoen, do którego ponownie będą mogli latać pasażerowie z Wrocławia.

Do Oslo ze stolicy Dolnego Śląska polecimy już od 20 czerwca. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki.

Założone w połowie XI wieku przez Haralda II Surowego miasto kusi swoimi atrakcjami turystów z całego świata. Odwiedzając stolicę Norwegii, nie można pominąć tętniącej życiem ulicy Karl Johans Gate, klasycystycznego Pałacu Królewskiego czy słynnych muzeów.

Powrót regularnych połączeń zarówno z Kopenhagą, jak i Oslo niezwykle cieszy. Nie tylko dzięki wzrostom w liczbie obsługiwanych pasażerów, ale również z powodu większej różnorodności połączeń dostępnych dla podróżnych korzystających z Portu Lotniczego Wrocław. Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyły nas linie Norwegian. Jest to kolejny dowód na to, że nasze lotnisko jest wysoko oceniane przez przewoźników, których nieustannie przekonujemy do uruchamiania kolejnych połączeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się kolejnymi atrakcyjnymi destynacjami.
Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław

Przypominamy, że loty do Oslo z wrocławskiego lotniska cały czas obsługuje Ryanair. Samoloty irlandzkiego przewoźnika lądują jednak na lotnisku Sandefjord Torp.

350 tysięcy pasażerów wrocławskiego lotniska w październiku

W październiku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 350 tysięcy pasażerów. To wzrost o 23 proc. w porównaniu do zeszłego roku i 19 proc. więcej niż w rekordowym 2019 roku.

Najchętniej wybieranymi kierunkami zagranicznymi z Wrocławia na początku jesieni były:

• Londyn,
  • Monachium,