4. Dzień otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na Maślicach
Tak będzie wyglądała nowa placówka na Maślicach przy ul. Białostockiej materiały prasowe
Tak będzie wyglądała nowa placówka na Maślicach przy ul. Białostockiej

Jak będą wyglądać sale lekcyjne i przedszkolne? Gdzie będą szatnie, łazienki, a gdzie sale gimnastyczne? To wszystko będzie można zobaczyć podczas dnia otwartego w budowanym na Maślicach Przyjaznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Białostockiej 47.

16 marca (sobota) od godz. 10.00 do 13.00 wszyscy chętni będą mogli nie tylko zobaczyć, jak powstaje placówka, ale także zapoznać się z jej ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji.

Sale do nauki, blok sportowy, stołówka...

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej 47 będzie przeznaczony dla ok. 1000 uczniów i przedszkolaków. Nowa dwukondygnacyjna placówka składać się będzie z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na poziomie 0 zaplanowano blok sportowy oraz stołówkę z kuchnią.

To bardzo nowoczesny budynek, w pełni klimatyzowany. Do zasilania w energię wykorzystane zostaną panele fotowoltaiczne, którymi zabudowany zostanie dach placówki.

21 klas, 1000 uczniów

W przedszkolu będzie m.in. 13 sal, natomiast w szkole 21 klas, w tym sale lekcyjne oraz pracownie przedmiotowe.

Poza tym będzie też biblioteka, świetlica, a także pomieszczenia dla nauczycieli i kadry pomocniczej. Dużym atutem placówki będzie nowoczesna sala gimnastyczna oraz towarzysząca jej infrastruktura sportowa.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej 47 będzie placówką funkcjonującą na tych samych zasadach, co inne placówki gminne. Z własnych środków w porozumieniu z miastem buduje ją inwestor prywatny, a działalność będzie finansowana z dotacji miejskich. Placówka bierze udział w miejskiej rekrutacji.

Otwarcie Przyjaznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: 2 września.

Dzień otwarty placówki na Maślicach

• Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej 47