wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Stań po stronie Europy w Dniu Europy. #EuropeDay 2022 we Wrocławiu

flagi polskie i unijne na wrocławskim ratuszu fot. Marek Księżarek
flagi polskie i unijne na wrocławskim ratuszu

Co roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy, który upamiętnia rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, uważanej za zalążek Unii Europejskiej. W tym roku we Wrocławiu Dzień Europy odbędzie się 7 maja na placu Solnym. Program wydarzeń.

Reklama

#EuropeDay Dzień Europy 2022 we Wrocławiu

Obchody odbędą się na placu Solnym we Wrocławiu. Na chętnych czekają różne atrakcje, spotkania z ekspertami oraz gra miejska.

Dzień Europy 2022 – Wrocław

Dzień Europy 2022 – Wrocław

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Oprócz Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu będzie m.in. Fundacja Ukraina, Kultura Równości, Fundacja EkoRozwoju oraz TRATWA.

Tegoroczny Dzień Europy dedykowany jest Ukrainie.

18 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej

Wstępując do Unii Europejskiej – 1 maja 2004 r. o północy – Polska, a wraz z nią jeszcze dziewięć innych krajów przystały na dostosowanie się do i przestrzeganie unijnych norm, przepisów prawa i demokratycznych zasad – co jest podstawą pełnoprawnego członkostwa w europejskiej Wspólnocie.

Na kilkunastoletniej obecności w UE Polska zyskała około 2 bilionów złotych, co też oznacza, że otrzymała znacznie więcej środków, niż sama do unijnej kasy wpłaciła. Jednym z ważnych beneficjentów tych pieniędzy jest także Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama