Jakość powietrza: dobra

4. Będzie pięknie! Przy okazji Dnia Babci wrocławscy seniorzy rozświetlą mosty Pomorskie

Redakcja www.wroclaw.pl,

Widok na remontowane mosty Pomorskie z Wieży Matematycznej UWr. Oleksandr Poliakovsky
Widok na remontowane mosty Pomorskie z Wieży Matematycznej UWr.

Remont mostów Pomorskich jest już na finiszu. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka miasto poprosiło aktywnych wrocławskich seniorów o symboliczne rozświetlenie odmienionych przepraw. Wydarzy się to w sobotę, 21 stycznia, około godziny 17:00. Warto przyjść i zrobić zdjęcia rozświetlonych, wyremontowanych mostów.

Trwają jeszcze prace wykończeniowe na remontowanych trzech mostach Pomorskich. Równocześnie inwestor, czyli Wrocławskie Inwestycje, wspólnie z wykonawcą i pracownikami Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego przeprowadzają poszczególne etapy odbioru inwestycji. Już w najbliższy weekend będzie gotowa i oddana instalacja elektryczna. Ponieważ ten moment zbiega się z weekendowymi obchodami Dni Babci i Dziadka miasto poprosiło bardzo aktywnych wrocławskich seniorów o symboliczne rozświetlenie mostów.

Seniorzy symbolicznie rozświetlą wyremontowane mosty Pomorskie

- Ponieważ na przeprawy można wchodzić na razie tylko na wyznaczonych ciągach pieszych zaprosiliśmy seniorów na bulwar Księcia Witolda, obok mostu. Będzie stąd dobrze widać, jak wyglądają - oby pięknie - mosty Pomorskie wieczorową porą. Z seniorami ustaliliśmy, że przyjdą ze światełkami i latarkami, by "wspomóc" rozświetlenie. Jak sami mówią - dobrze się składa, że "wrocławskiego 130-latka a z młodą duszą" - wyremontowany XIX wieczny most - symbolicznie rozświetlą właśnie oni. Wydarzy się to w sobotę, 21 stycznia, około godziny 17:00 - informuje Urząd Miejski Wrocławia.

Zrób zdjęcia i wygraj nagrodę!

To także dobra okazja dla wrocławskich fotografów amatorów, by zrobić wyjątkowe zdjęcie - do 31 stycznia 2023 roku trwa miejski konkurs na najpiękniejsze zdjęcie mostu. Zwycięzca otrzyma nie tylko 3 tys. zł nagrody, ale także jego zdjęcie pojawi się w przestrzeni publicznej - np. na tyłach kilku wrocławskich autobusów.

Regulamin konkursu do znalezienia tutaj.

Źródło: materiały prasowe