wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Dzieci też mają głos! Przeczytaj, co chcą od nas usłyszeć w najnowszym biuletynie wroclaw.pl
Okładka najnowszego numeru biuletynu www.wroclaw.pl
Okładka najnowszego numeru biuletynu

Rusza nowa odsłona kampanii Wrocław Bez Przemocy – w tym roku skupia się na dzieciach. Mali wrocławianie zostali zapytani, co jest dla nich ważne, czego od nas, dorosłych, oczekują. Jak odpowiedzieli? Przeczytasz w tym numerze biuletynu. Ponadto wyjaśniamy, jak kupić węgiel po preferencyjnej cenie, czym palić w piecu i jak pomóc podczas mrozów osobom w kryzysie bezdomności. Sprawdzisz też, co na topinwestycjach i lokalnie - na osiedlach.

Reklama

Biuletyn wroclaw_pl Nr 43 109 2022.pdf from Wroclaw

Ruszyła sprzedaż węgla po 2 tys. zł za tonę

Od 22 listopada w wybranych Centrach Obsługi Mieszkańca można składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz te, których podstawowym źródłem ciepła w domu jest piec na węgiel, mający na to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Czytaj na s.3

Ciepły Streetbus pomaga wyjść z kryzysu

Przejechał już pół równika, aby pomagać potrzebującym. I nie ma zamiaru się zatrzymać. Streetbus powrócił na ulice Wrocławia. To projekt miejskiego systemu wsparcia osób bezdomnych. Widzisz kogoś zmarzniętego leżącego na ławce? Zadzwoń pod 986.

Czytaj na s. 5

Dobiega końca budowa łącznika Alei Wielkiej Wyspy

Powstaje odcinek Alei Wielkiej Wyspy (AWW) pomiędzy ulicami Dembowskiego i Olszewskiego. Na nowym łączniku układana jest właśnie masa bitumiczna. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, kierowcy pojadą nim jeszcze w tym roku. Trasa ułatwi komunikację pomiędzy Sępolnem a Biskupinem.

Czytaj na s. 7

Tworzą obraz zdrowia wrocławian. Dołączysz?

Ruszył drugi etap projektu PICTURE. Zdrowie dwóch tysięcy osób objętych już projektem i 500 nowo wylosowanych przebada zespół lekarzy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Do programu zapraszane są dzieci urodzone w latach 2005–2012 i jeden z rodziców. Warto wyrazić zgodę, bo gra idzie o zdrowie.

Czytaj na s. 8

Wrocław mówi NIE przemocy

Wrocław nie zapomina o tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Przeżywają dramaty często za zamkniętymi drzwiami, po cichu… czego nie widzą inni. Ci, którzy doświadczają przemocy, są jej świadkami lub sprawcami – a nie chcą już nimi dłużej być – podpowiadamy, gdzie skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jak co roku pod koniec listopada startuje miejska kampania dotycząca przeciwdziałaniu przemocy. Co robić, by nasza codzienność była od niej wolna?

Czytaj s. 10-11

Zna Wrocław, jak nikt inny, ale ciągle mu mało

Siwego mężczyznę z wąsami z przypiętą do kurtki blachą przewodnika do niedawna można było spotkać na wrocławskim Rynku czy przed katedrą, gdy oprowadzał wycieczki. Dziś Bronisław Zathey, 82-letni nestor przewodników wrocławskich, już tego nie robi. Ale duch pilota wycieczek w nim nie zgasł. Cały czas czyta książki o Wrocławiu i okolicy, uzupełnia wiedzę, szkoli młody narybek Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, wykłada i pisze artykuły.

Czytaj s. 15

Targi książek od 1 do 4.12 w Hali Stulecia

To już 30. edycja Wrocławskich Targów Dobrej Książki. W tym roku przyjedzie ponad 200 wydawców, którzy zaprezentują ofertę na 150 stoiskach. Odbędzie się też 70 spotkań z autorami.

Czytaj s. 17

Biało-czerwoni zagrają z Arabią Saudyjską

Przed nami drugi mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. W sobotę, 26 listopada, o godz. 14 Polacy zmierzą się z Arabią Saudyjską. Mistrzostwa świata w Katarze to impreza, która budzi wiele kontrowersji. Mnóstwo ograniczeń, ogromne koszty organizacji, a także liczne skandale – to wszystko sprawia, że mówi się o nich nie tylko przez pryzmat wyników sportowych. Co należy wiedzieć o mundialu?

Czytaj s. 19

Co słychać na wrocławskich osiedlach

PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE: Dlaczego planszowa lepsza niż komputerowa?

Logiczne myślenie, łączenie faktów, zastosowanie informacji w życiu. Stowarzyszenie Druga Runda zaprasza na planszówki do Wszystko GRA! na Dworcową. Dla rodziców to zajęcia bezpłatne.

MAŚLICE: Dzielnik Wrocławski przez październik na zawsze

Dzielnik Wrocławski – miejsce, w którym można zostawić niepotrzebne, choć w dobrym stanie rzeczy, a wziąć inne – miał działać na Maślicach tylko przez październik. Ale pomysł tak spodobał się mieszkańcom, że Dzielnik zostanie na stałe.

Ponadto w najnowszym biuletynie

 • Sala zabaw w USK na Borowskiej otwarta
 • Domek miejski na Jarmarku Bożonarodzeniowym
 • Będą oszczędności, ale bez podwyżki cen biletów
 • Trasa przez Popowice będzie zielona
 • Samochody e-kontroli są już oznakowane
 • Nowe rondo turbinowe sposobem na korki
 • Węglem brunatnym można, ale wcale się nie zaleca
 • Oxford docenia Wrocław, Wrocław myśli o Kijowie
 • W V LO świętują 25-lecie matury międzynarodowej
 • Kochają te kudłate i łaciate. Te, co skaczą i fruwają
 • ZDiUM i EKOSTRAŻ w życzliwej akcji dla zwierząt
 • Aktywne seniorki zapraszają do grupy
 • Gdzie bezpłatne porady prawne i cyfrowe?
 • Stern: Między Wrocławiem a Jerozolimą
 • Krzyżówka z nagrodami

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl