4. Dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku. Przyczyną tragedii: nadmierna prędkość
W wypadku w Dalborowicach zginęło dwóch młodych mężczyzn KPP Oleśnica / FB
W wypadku w Dalborowicach zginęło dwóch młodych mężczyzn

Dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku w Dalborowicach w gminie Dziadowa Kłoda. Według policji przyczyną tragedii była nadmierna prędkość.

Dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku koło Dziadowej Kłody w powiecie oleśnickim. Do wypadku doszło w niedzielę rano. 20-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. W wypadku zginął także 23-letni pasażer.

Informacje podała Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

Powiększ obraz: Wypadek w Dalborowicach koło Dziadowej Kłody KPP Oleśnica / FB
Wypadek w Dalborowicach koło Dziadowej Kłody

Oleśnicka policja przypomina, że im większa prędkość pojazdu tym:

• gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
  • gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
  • dłuższa droga hamowania,
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Źródło: materiały prasowe