3. Konkursy
  4. Do wygrania komedia kryminalna „Tajemnica carycy” Małgorzaty Starosty [ZAKOŃCZONY]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Małgorzata Starosta w zamku, w którym rozgrywa się akcja jej powieści Mat. pras.
Małgorzata Starosta w zamku, w którym rozgrywa się akcja jej powieści

Tym razem mamy dla Was cztery egzemplarze świetnej komedii kryminalnej Małgorzaty Starosty, która ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa W.A.B. Konkurs trwa do 2 maja do 9.00.

Komedia kryminalna „Tajemnica carycy” Małgorzaty Starosty

Mamy dla Was 4 egzemplarze książki „Tajemnica carycy” autorstwa wrocławskiej pisarki Małgorzaty Starosty, która specjalizuje się w komediach kryminalnych. „Tajemnica carycy” jest drugą odsłoną cyklu o Agacie Śródce, ambitnej restauratorce, która ma to wątpliwe szczęście, że zawsze wokół niej zaczyna się jakaś kryminalna afera. Pogoda ducha i przedsiębiorczość pomagają jej jednak stawić czoła problemom.

Premiera tomu zbiegła się w czasie z napaścią Rosji na Ukrainę i było trochę obaw, czy tytuł nie będzie prowokował do nieprzyjemnych komentarzy, ale nikt się nie obraził. Zwłaszcza, że czytelnicy dowiedzieli się, że tytułowa caryca to przydomek przyjaciółki głównej bohaterki.

Akcja tej części rozgrywa się w zamku należącym niegdyś do słynnej rodziny Hochbergów. – Zależało mi, aby miejsce w książce było prawdziwe i najlepiej znajdowało się w naszym regionie słynącym przecież z okazałych posiadłości z ciekawą historią – podkreśla Małgorzata Starosta.

Legend nie zabraknie, bo w okolicy zamku rzekomo zakopano 28 ton złota, o których wspomina w odnalezionym niedawno dzienniku pewien esesman. Obecnie dziennik i sprawę bada Ministerstwo Kultury, a w regionie pojawili się też  Brytyjczycy i Niemcy, a właścicielka zamku jest, w razie potrzeby, gotowa udostępnić miejsce do ewentualnego szukania skarbów.

Jak wygrać książki

Aby wygrać książki trzeba do poniedziałku 2 maja do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, jak nazywa się zamek, wokół którego toczy się akcja najnowszego tomu przygód Agaty Śródki w „Tajemnicy carycy”. Podpowiedź znajdziecie tutaj

Nagrodę wygra co dziesiąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.