4. Członkowie groźnego gangu z zarzutami i w areszcie. Mają na koncie kradzieże, włamania i paserstwo [WIDEO]
Na zdjęciu widać policjanta w mundurze i zatrzymanego mężczyznę policja
Na zdjęciu widać policjanta w mundurze i zatrzymanego mężczyznę

Kradzieże, włamania, paserstwo oraz posiadanie narkotyków – takie zarzuty mają członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którą rozbili wrocławscy śledczy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Zobaczcie szczegóły

Decyzją sądu 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych, a wcześniej usłyszało prokuratorskie zarzuty m.in. za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże z włamaniem i kradzieże mienia, paserstwo oraz posiadanie narkotyków.

Członkowie zlikwidowanej przez policjantów grupy zajmowali się kradzieżami pojazdów, części samochodowych, a także towaru znajdującego się w naczepach ciężarówek. Funkcjonariusze prowadząc szeroko zakrojone działania w tej sprawie, odzyskali skradziony pojazd, wiele różnych części samochodowych i zabezpieczyli też środki odurzające. Za zarzucane podejrzanym przestępstwa, grozić im może kara do 15 lat pozbawienia wolności
asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

Duzy sukces wrocławskich śledczych. Rozbili gang, który ma na koncie kradzieże, włamania i paserstwo

Nad tą sprawą policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pracowali już od dłuższego czasu. Łukasz Dutkowiak, zaznacza, że wielogodzinne analizy gromadzonych informacji, materiałów dowodowych, obserwacje w terenie i ustalenia dały podstawę, aby przystąpić do działania i skutecznie przeprowadzić akcję polegającą na zatrzymaniu 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

W tej sprawie śledczy współpracowali z funkcjonariuszami z wrocławskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji

– Wejścia na wytypowane wcześniej adresy i przeszukania prowadzone zarówno w miejscach zamieszkania, jak i pomieszczeniach wykorzystywanych przez podejrzanych, pozwoliły na zabezpieczenie m.in. środków odurzających oraz różnego rodzaju części samochodowych, a także odzyskanie utraconego na terenie powiatu świdnickiego dostawczego fiata – dodaje rzecznik.

Policja zlikwidowała dziuple samochodowe

Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe i w jednej z nich ujawnili skradzioną z Wrocławia osobową Alfę Romeo, która była już pocięta na części i przygotowana do sprzedaży.

Zabezpieczono także w mieszkaniu jednego z zatrzymanych pistolet gazowy. Niektóre z przejętych przez funkcjonariuszy części, które pochodziły z pojazdów różnych marek, posiadały celowo uszkodzone tabliczki znamionowe lub pola numeryczne. Zostaną one teraz poddane identyfikacji w celu potwierdzenia, czy i z jakich pochodzą przestępstw.

W skład grupy przestępczej wchodziło 8 osób, w tym kobieta oraz mężczyźni, w wieku od 24 do 45 lat

Wszyscy zostali namierzeni przez policjantów i zatrzymali w momencie, kiedy się tego kompletnie nie spodziewali, a czynności te miały miejsce w kilku powiatach na ternie woj. dolnośląskiego.

Potwierdzono, że dokonywali oni kradzieży nie tylko pojazdów i motocykli, głównie marki Fiat, Citroen, Audi, Mercedes, ale też kradzieży z włamaniem do naczep pojazdów ciężarowych, z których następnie zabierali różnego rodzaju towary m.in. materiały budowlane, odzież, elektronarzędzia, tarcze hamulcowe, baterie litowe, elementy meblowe, olej napędowy i inne.

– Na bazie zgromadzonych w sprawie materiałów dowodowych, prokuratorzy z Wydziału I Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, skierowali wnioski o tymczasowe aresztowanie osób podejrzanych o kradzieże samochodów. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 7 z 8 zatrzymanych, a wobec jednej z osób zastosowano środki wolnościowe. Prokuratorskie zarzuty, które usłyszeli wcześniej, dotyczyły m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia, paserstwa oraz posiadania narkotyków – dodaje Dutkowiak.

Zarzucane podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 15.

KWP/jr