wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Na co wybrać się do wrocławskich kin i co obejrzeć na Netflixie lub HBO? Zobacz repertuar od 10 lutego
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna, bohaterowie serialu Netflixa „Love To Hate You” fot. mat. pras.
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna, bohaterowie serialu Netflixa „Love To Hate You”

Zobaczcie, na co wybrać się w najbliższy weekend do kina i obejrzeć na Netflixie lub HBO Max. Wśród premier m.in. powrót „Titanica” w 25-lecie premiery, na Netflixie m.in. pierwszy sezon koreańskiego serialu „Love To Hate You”, na HBO Max „T2 Trainspotting”! Zobaczcie wszystkie premiery filmowe od 10 lutego 2023 we Wrocławiu i na Netflix oraz HBO Max.

Reklama

Premiery filmowe od 10 lutego 2023. Co nowego w kinach

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka, reż. Guillaume Canet

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. 

Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Skinamarink, reż. Kyle Edward Ball

Po seansie na festiwalu Fantasia pierwsi widzowie opisywali swoje wrażenia jako nieporównywalne do żadnego innego wcześniejszego seansu horroru i mówili o uczuciu przerażenia, które utrzymywało się na długo po seansie. W amerykańskich kinach ten kosztujący zaledwie 15 tysięcy dolarów horror zarobił już półtora miliona dolarów, a sale zapełniają się w szalonym tempie.

Widzowie określają go mianem „najbardziej przerażającego filmu ostatnich lat”, „portalu do koszmarów dzieciństwa” i „filmu przeklętego”.

Heaven in Hell, reż. Tomasz Mandes

Czy dojrzałej kobiecie wolno się szaleńczo zakochać i rzucić w wir namiętności? Czy atrakcyjny facet, o którym marzą dziewczyny, może wybrać starszą partnerkę, dając jej czułość i bliskość, za którymi ona tak bardzo tęskni? W „Heaven in Hell” Olgę i Maksa dzieli 15 lat różnicy. Ona to kobieta sukcesu, matka dorosłej córki. On – przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i łapiący każdą chwilę. Los postawił ich sobie na drodze, rozpalił zmysły i uwikłał w płomienny romans.

Olgą targają skrajne uczucia: poczucie odpowiedzialności walczy z rodzącą się miłością, poczucie wstydu – z siłą namiętności, rozwaga – z tęsknotą za spontanicznością młodej dziewczyny.Maks zaczyna rozumieć, że beztroskie życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada. Jest pewien, że kobieta, którą spotkał jest miłością jego życia. Nie wie jednak, jak pokonać przeszkody na drodze do bycia razem.

Rzeka, reż. Jennifer Peedom, Joseph Nizeti

Spektakularny wizualnie film o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją czytaną przez Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead. Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Te arterie świata są bogatym źródłem życia, bez którego człowiek, zwierzęta i rośliny szybko by wyginęły. Film jest spojrzeniem z lotu ptaka na związek ludzkości z rzekami. Zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni, pokazując je w niespotykanej skali i z niezwykłej perspektywy.

Oglądamy strumień zachwycających pod względem wizualnym obrazów z 39 krajów, autorstwa najlepszych fotografów przyrody (m.in. Yanna Arthusa-Bertranda), oddających hołd rzekom zasilającym naszą planetę. Zdjęcia z sześciu kontynentów, często w zwolnionym tempie, w tym spektakularne ujęcia satelitarne, ukazują teksturę wody, prędkość, z jaką się porusza, a także niebezpieczeństwa, nieprzewidywalność i ekscytujące piękno, które trudno dostrzec z normalnej perspektywy.

Magic Mike: Ostatni taniec, reż. Steven Soderbergh

„Magic” Mike Lane powraca na scenę po długiej przerwie. Jego interes spalił na panewce, tak więc spłukany musiał się zatrudnić jako barman na Florydzie. Ale w nadziei na przysłowiową ostatnią szarżę Mike udaje się do Londynu z bogatą celebrytką, która kusi go propozycją nie do odrzucenia. 

Kobietą kierują też jednak jej własne, skrywane powody. Mike wreszcie dowiaduje się, o co naprawdę chodzi jego towarzyszce, ale nie ma już odwrotu. Czy razem z nowymi, seksownymi tancerzami, których musi doprowadzić do porządku i formy, zdoła sprostać oczekiwaniom?

Abyzou, reż. Oliver Park

Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt. Kierowała się ponoć zawiścią, gdyż sama nie mogła zostać matką. Złą moc sprzed wieków nieświadomie uwalnia główny bohater filmu – Art, gdy próbuje nakłonić swego ojca, ortodoksyjnego Żyda, do sprzedaży domu pogrzebowego. Do rodzinnej kostnicy trafia tajemnicze ciało, w którym zamieszkuje starożytny demon. Przebudzony, skupia uwagę na ciężarnej żonie Arta.

Forever Young, reż. Valeria Bruni Tedeschi

Lata 80. Dwudziestolatkowie – Stella, Victor, Adele i Etienne, przystępują do egzaminu wstępnego do słynnej szkoły aktorskiej – Theatre des Amandiers w Nanterre. Wrzuceni na głęboką wodę, w pełni oddają się życiu, pasji i miłości, przeżywając też pierwszą tragedię. Reżyserka oddaje hołd tamtym czasom i teatrowi.

Film wyreżyserowała Valeria Bruni Tedeschi, siostra Carli Bruni, a w głównej roli występuje francusko-fińska aktorka Nadia Tereszkiewicz o polskich korzeniach. 

Titanic, reż. James Cameron

Jedna z najdroższych produkcji w historii Hollywood wraca na ekrany po 25 latach. Grupa „poszukiwaczy skarbów” pod wodzą Brocka Lovetta przeszukuje wrak Titanica spoczywający na dnie Atlantyku u wybrzeży Kanady. Brock obsesyjnie szuka bezcennego diamentu zwanego „Sercem oceanu”. W kasie pancernej podniesionej z dna morza nie ma diamentu jest rysunek, przedstawiający młodą dziewczynę z „Sercem oceanu” na szyi. 

Program o odkryciu ogląda sędziwa Rose Calvert, która w dziewczynie ukazanej na rysunku rozpoznaje siebie i kontaktuje się telefonicznie z Brockiem. Tak rozpoczyna się opowieść o wielkiej miłości i nieuchronnej katastrofie...

Premiery na platformach streamingowych 10-16 lutego

Netflix od 10 do 16 lutego 2023

Od piątku, 10 lutego 2023

Seriale:

 • Love to Hate You: Sezon 1

 • Love is Blind: After the Altar Season 3

Filmy:

 • 10 dni z życia dobrego człowieka
 • U ciebie czy u mnie?

Od poniedziałku, 13 lutego 2023

Filmy:

 • Miłość do kwadratu jeszcze raz

Od wtorku, 14 lutego 2023

Seriale:

 • Zakochani raz po raz: Sezon 1

 • Doskonale dopasowani: Sezon 1

Filmy:

 • Dokąd oczy poniosą
 • A Sunday Affair

 • Re/Member
 • Jim Jefferies: High n' Dry

Od środy, 15 lutego 2023

Seriale:

 • #BezFiltra: Sezon 1
 • Prawo Lidii Poët: Sezon 1
 • Red Rose: Sezon 1

 • Za jednym zamachem: Sezon 1
 • Afrykańskie królowe: Nzinga: Sezon 1
 • Pierwszy raz: Sezon 1

Od czwartku, 16 lutego 2023

Seriale:

 • Aggretsuko: Sezon 5
 • The Upshaws: Część 3

HBO Max od 10 do 16 lutego 2023

Od piątku, 10 lutego 2023

Seriale:

 • Na planie XX, odc. 6

Filmy: 

 • T2 Trainspotting

 • Bruno Reidal: Spowiedź mordercy

Od soboty, 11 lutego 2023

Seriale:

 • Craig of the Creek IV, odc. 2
 • Craig of the Creek IV, odc. 11-20
 • Teoria gry z Bomanim Jonesem II, odc. 4

Filmy:

 • Piotruś Królik

Od niedzieli, 12 lutego 2023

 • Marc Maron: Z marazmu w mrok

Od środy, 15 lutego 2023

 • Lovely Boy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl