wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Zagajnik Miłości i "pudel" zimą na zdjęciach wrocławianki

Słynny Zagajnik Miłości w miejscowości Skarszyn koło Wrocławia, czyli lasek w kształcie serca, otoczony polem kwitnącego, żółtego rzepaku - te zdjęcia z drona wiosną robią furorę w sieci, a sama miejscowość promuje się jako "wioska z sercem". W zimowej odsłonie słynna miejscówka wygląda równie ciekawie. Zobaczcie zdjęcia wrocławianki Aleksandry Papierkowskiej, która "upolowała" też bardzo fotogenicznego "pudla" z Dolnego Śląska.

Reklama

Zagajnik Miłości, zwany też Wyspą Miłości, to lasek w kształcie serca, otoczony polem. Ulubiona miejscówka miłośników dronowej fotografii, położona we wsi Skarszyn, oddalonej ok. 20 km od Wrocławia i ok. 10 km od Trzebnicy, w kwietniu i maju otoczona żółtym, kwitnącym rzepakiem robi furorę w internecie. Na zdjęciach z drona wygląda malowniczo i magicznie.

- Lasek istniał, odkąd pamiętam, ale to, że ma kształt serca, okazało się, gdy zaczęły powstawać zdjęcia z drona. Nie znamy tu, niestety, żadnej miejscowej legendy, która by to wyjaśniała, ale bardzo bym chciał, by to serce stało się symbolem mojej wsi i by znów, jak przed wojną, był tu punkt widokowy, z którego widać i zagajnik, i panoramę Wrocławia. Już teraz mamy szyld „Skarszyn - wioska z sercem”, który pojawia się na jarmarkach i innych wydarzeniach - mówił w rozmowie z wroclaw.pl Wojciech Duży, sołtys Skarszyna.

Co ciekawe zimą Zagajnik Miłości, okolony śniegiem, wygląda równie zjawiskowo. W styczniu sfotografowała go Aleksandra Papierkowska z Wrocławia, której piękne zdjęcia pokazywaliśmy już na naszej stronie.

- Szukam nowych pomysłów na moją fotografię, staram się nie powielać komercyjnych miejsc, szukam nowych, ciekawych kadrów. Serce w zimowej scenerii jest rzadziej fotografowane. W swojej kolekcji nie mam zdjęć z rzepaku, ale mam fotografie wykonane jesienią.
Aleksandra Papierkowska, fotografka

Wrocławianka zimą uwieczniła też inną, fotogeniczną, dolnośląską atrakcję - "pudla" lub jak ktoś woli - "psa", otoczonego śniegiem. Ta popularna wśród miłośników fotografii dronowej miejscówka znajduje się we wsi Barycz między Legnicą a Jaworem.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia Aleksandry Papierkowskiej oraz dla porównania Zagajnik Miłości otoczony rzepakiem w wiosennej odsłonie.

- Zimowe obrazy z lotu ptaka (drona), które ostatnio udało się złapać, spiesząc się przed nachodzącą odwilżą. Było serce - Zagajnik Miłości, a teraz czas na kolejny dolnośląski obraz widziany z drona - "pies" lub jak inni piszą "pudel" - napisała fotografka na swoim Facebooku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl