4. Wielka przebudowa dawnego domu kultury „WSK Hydral” na Psim Polu [GALERIA ZDJĘĆ]
Budynek przy Bierutowskiej zmieni się nie do poznania. Na zdjęciu gmach dawnego domu kultury przed metamorfozą i po niej fot. Oleksandr Poliakovsky/wizualizacja Spectrum Development

Ruszyła gruntowna przebudowa dawnego Zakładowego Domu Kultury „WSK Hydral” przy ul. Bierutowskiej 2-2a na Psim Polu. Zobacz, co się dzieje na placu budowy i sprawdź, jak będzie wyglądał gmach po metamorfozie.

Opuszczony gmach dawnego Zakładowego Domu Kultury „WSK Hydral” od dawna był w kiepskim stanie – wyglądał jak dom strachów w (nie)wesołym miasteczku, a wielkie banery reklamowe, które na nim wisiały, tylko pogarszały sytuację.

Budynek kilka razy zmieniał właścicieli, a każdy z nich miał inny pomysł na to, co z nim zrobić. Rozbiórka zrujnowanego gmachu nie wchodziła w grę, ponieważ umieszczono go w gminnej ewidencji zabytków.

75 apartamentów

Obecny właściciel – od 2017 roku jest nim spółka Spectrum Development – postanowił, że po gruntownej przebudowie stworzy tu hotel z punktami usługowymi na parterze. Nazwał go Aparthotel Neon MikroLOFTY.

Zdaniem właściciela jedno-. dwu- i trzypokojowe apartamenty  mogą zostać przeznaczone na nowoczesny hotel robotniczy albo dom studencki. Będzie ich w 75. Każdy z nich będzie miał aneks kuchenny i łazienkę. Powierzchnia od 18 do 65 m kw, wysokość 3 m.

Na poziomie -1 ma być pokój spotkań, jadalnia, pralnia i rowerownia.

Na parterze poza lobby z recepcją przewidziano cztery lokale usługowe o powierzchni od 120 do 260 mkw, w tym dwa z zapleczem. Co w nich się znajdzie?

– Dopinamy szczegóły umów w najemcami, dlatego na razie nie możemy tego zdradzić – powiedziała nam Izabela Laskowska-Kupczak ze Spectrum Development.

Obok budynku przewidziano parking na 70 miejsc, w tym cztery dla osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz, jak się zmieni dawny dom kultury

Tak będzie wyglądał budynek po przebudowie. Autorem projektu jest Zbigniew Walas.

Powiększ obraz: Tak będzie wyglądał po przebudowie budynek dawnego zakładowego domu kultury na Psim Polu wizualizacja Spectrum Development

A co słychać na budowie?

Na razie trwają prace wewnątrz i wokół budynku. Wszystko ma być gotowe do II kwartalu 2025 roku.

Powiększ obraz: Gmach dawnego Zakładowego Domu Kultury WSK Hydral na Psim Polu fot. Oleksandr Poliakovsky
Gmach dawnego Zakładowego Domu Kultury WSK Hydral na Psim Polu

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Zajrzyj do naszej galerii.