4. Co architekci z Wrocławia (i nie tylko) robią po godzinach? Możesz być zaskoczony!
Szkice Doroty Dziak tworzącej Uglytoys będzie można zobaczyć na wystawie ARTchitekci! fot. Dorota Dziak

Obrazy, zdjęcia, grafika komputerowa, a nawet… budki dla ptaków, dziergane meble, które zawojowały świat, oraz uszyte ze starych ubrań zabawki, które są już nawet w Nowej Zelandii - wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na wystawę ARTchitekci!, na której możesz zobaczyć, czym przedstawiciele tego zawodu zajmują się poza pracą.

W najbliższą sobotę (18 lutego) na parterze budynku przy ul. Oławskiej 21 we Wrocławiu rozpocznie się wystawa ARTchitekci!, dzięki której można się przekonać, że architekci żyją nie tylko swoją pracą - mają także wiele innych talentów i pasji. Początek wernisażu o godz. 18. Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc.

To wystawa zbiorowa prezentująca twórczość 18 artystów, którzy wyrośli z architektonicznego środowiska - zarówno tych, którzy pozostali w swoim zawodzie i tworzą po godzinach, jak i tych, których sztuka pochłonęła tak bardzo, że poświęcają jej również swoją aktywność zawodową. Nasz przekrój prezentuje różne techniki, od tradycyjnych jak malarstwo czy rysunek, poprzez nowoczesne jak grafika komputerowa czy rzeźby współczesne, poprzez trochę niedoceniane jak pastel czy grafika warsztatowa, aż do zaskakujących jak tkanina/instalacja.
Monika Kocielska, kuratorka wystawy ARTchitekci!

Powiększ obraz: "Dziupla" - modułowa budka dla ptaków, studio Menthol materiały organizatorów wystawy
"Dziupla" - modułowa budka dla ptaków, studio Menthol

Powiększ obraz: Monika Kościelska "Samo szczęście później obecne" materiały organizatorów wystawy
Monika Kościelska "Samo szczęście później obecne"

Znani i mniej znani

Podczas wystawy można będzie zobaczyć twórczość architektów, którzy są już znani i doceniani w świecie sztuki, a także tych, którzy stawiają tam dopiero pierwsze kroki.

Swoje prace zaprezentują m.in. twórcy, o których pisaliśmy już na portalu wroclaw.pl, np. rodzinna grupa projektowa Monomoka - bliźniaczki Katarzyna i Monika Gwiazdowskie, oraz mąż Moniki, Piotr Saladra. Tworzone przez nich dziergane meble podbijają świat.

Na wystawie będzie można także zobaczyć szkice (i nie tylko) Doroty Dziak, tworzącej Uglytoys – jedyne w swoim rodzaju zabawki uszyte z ubrań wyszperanych w lumpeksie. Są już nawet w Nowej Zelandii!

Kto zaprezentuje swoje prace?

Pełna lista artystów, którzy zaprezentują swoje prace na wystawie ARTchitekci!:

• Alojzy Gryt
  • Andrzej Piasecki