4. Ceny choinek we Wrocławiu. Jaką choinkę kupić
Mężczyzna i dziecko wśród choinek, w tle widać stadion we Wrocławiu Choinkowy Las
Mężczyzna i dziecko wśród choinek, w tle widać stadion we Wrocławiu

W doniczkach lub cięte. Małe i duże. Droższe i tańsze. Jednym słowem czego dusza zapragnie. O czym mowa? O świątecznych choinkach. Zobacz, gdzie i za ile kupić żywą choinkę we Wrocławiu.

W tym roku gmina Wrocław wyznaczyła cztery miejsca, w których kupimy choinkę. Oprócz miejsc należących do miasta, żywe drzewka znajdziemy również na terenach prywatnych, targowiskach i na parkingach przy galeriach handlowych. Największe, bo liczące ponad 1000 metrów kwadratowych są punkty Choinkowy Las przy Tarczyński Arena Wrocław i na terenie Toru Wyścigów Konnych Partynice. Ceny choinek we Wrocławiu zobacz w galerii zdjęć.

Jaką choinkę wybrać na święta. Świerk czy jodła, która choinka lepsza

Wybór choinki, to kwestia gustu mówi Rafał Gigiel z firmy Choinkowy Las, ale na kilka rzeczy warto zwrócić uwagę.

- Ci, którzy preferują choinki obwieszone bombkami i prezentami powinni wybrać jodłę, bo ma mocne twarde gałęzie. Natomiast tradycyjny zapach i kształt mają świerki pospolite i srebrne - Rafał Gigiel z firmy Choinkowy Las.

Choinka na święta. Kiedy jest najlepszy czas na zakup choinki

Nie ma co czekać z kupnem choinki na ostatnią chwilę – mówią sprzedawcy. Teraz jest największy wybór, a drzewko bez problemów doczeka świąt.

- Kupno choinki na ostatnią chwilę, to duże ryzyko, bo może nie być taka jak sobie wymarzyliśmy. W tym roku, przez suszę, jest znacznie mniej choinek w sprzedaży niż w poprzednich latach – dodaje Rafał Gigiel.

Ile kosztuje choinka na święta

W tym roku za choinkę zapłacimy więcej niż w ubiegłym roku. Powodem jest inflacja i wzrost cen. Przykładowe ceny choinek we Wrocławiu – cięte i doniczkowe - zobacz w galerii zdjęć.

Gdzie kupić żywą choinkę we Wrocławiu

Lista miejskich punktów, w których kupimy świąteczne drzewko:

• Skarbowców róg ul. Sowiej – pow. 200 metrów kwadratowych. Sprzedaż trwa od 08.12.2023r. do 23.12.2023r.
  • Pułaskiego róg ul. Kościuszki – przy parkingu – pow. 70 metrów kwadratowych. Sprzedaż od 10.12.2023r do 23.12.2023r.
  • Olszewskiego róg ul. Spółdzielczej – pow. 50 metrów kwadratowych. Sprzedaż od 11.12.2023r. do 24.12.2023r.
  • Bema róg ul. Drobnera – pow. 50 metrów kwadratowych. Sprzedaż od 06.12.2023r do 24.12.2023r.

Choinki kupimy również na terenach prywatnych, targowiskach, parkingach przy galeriach handlowych i centrach handlowych i ogrodniczych.