4. Możliwe burze i ulewy we Wrocławiu. Ostrzeżenie IMGW
Zdjęcie Czytelnika opublikowane pod postem wroclaw.pl na Facebooku przedstawia ciężkie, burzowe chmury nad Wrocławie. Fot. Adam Maciej Czykinowski, Facebook, profil wroclaw.pl

Od godziny 13.00 do 22.00 może dziś (26 maja) grzmieć, mocno wiać i padać we Wrocławiu. Możliwy jest też lokalnie grad. IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych ocenia na 80 proc. Dla Wrocławia Instytut wydał ostrzeżenie 1., najniższego stopnia.  Ostrzeżenia 2. stopnia wydał dla powiatów znajdujących się w południowo-zachodniej części Dolnego Śląska.

Według prognoz we Wrocławiu dziś może wiać z prędkością w porywach do 70 km/h. Spodziewane są opady od 20 do 35 mm. Burzowa pogoda może się utrzymywać również w poniedziałek 27 maja.

W sobotę na facebookowym profilu wroclaw.pl dodawaliście zdjęcia i filmiki pokazujące sytuacje pogodową. Możecie je obejrzeć tutaj:

Oto jedno z Waszych zdjęć: