4. Dzień Matki 2024. Gdzie zabrać mamę? Zobaczcie pomysły
Mama z córką / zdjęcie ilustracyjne fot. shutterstock
Mama z córką / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę wyjątkowe święto – Dzień Matki. W tym roku 26 maja przypada w niedzielę, dlatego jest to świetna okazja, aby świętować również w sobotę. Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją mamę? Przedstawiamy pomysły na wspólne spędzenie czasu we Wrocławiu.

Co robić z mamą we Wrocławiu?

Jeśli zastanawiacie się, co podarować mamie z okazji jej święta, 26 maja – pamiętajcie, że wspólnie spędzony czas będzie najlepszy! Jeśli w niedzielę nie uda Wam się spotkać, można to zrobić dzień wcześniej. Zobaczcie nasze propozycje na cudowny czas z mamą we Wrocławiu.

Obiad lub kolacja w restauracji

Wspólne wyjście z mamą na obiad lub kolację zawsze będzie dobrym pomysłem. W naszym mieście jest mnóstwo klimatycznych restauracji i kuchni do wyboru, dlatego każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jeśli lubicie włoską kuchnię – w centrum polecamy m.in.: Ragu, MollinariFederacja Wina, Pumo di Puglia i Domek nad fosą.

Jeśli z kolei szukacie eleganckiej restauracji, sprawdzi się m.in.: Concordia TasteLa Maddalena i Restauracja Tarasowa przy Hali Stulecia, która przygotowała na tę okazję coś specjalnego. Szczegóły przeczytacie tutaj.

Relaks w nowym, podniebnym barze na Ostrowie Tumskim

The Bridge Sky Bar to nowe miejsce z pięknym widokiem, które otworzyło się 23 maja we Wrocławiu. Znajdziemy je na 6. piętrze hotelu The Bridge Wrocław położonego w sercu historycznego Ostrowa Tumskiego. Czekają tam na Was autorskie koktajle inspirowane zodiakalnymi gwiazdozbiorami, muzyka i zachwycające zachody słońca.

Bar jest otwarty od czwartku do soboty w godz. 18:00-22:00. Rezerwacje stolików nie są możliwe – miejsce działa w myśl zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Odwiedziny nowego tarasu widokowego w Sky Tower

Multimedialne windy, animacje 3D, bar i kawiarnia, spektakularne widoki na miasto i okolice, a także możliwość wyjścia na zewnątrz – to wszystko na tarasie widokowym w Sky Tower, który od 11 maja jest ponownie otwarty po remoncie.

Wjazdy na taras (bez ograniczeń czasowych) są możliwe codziennie od godz. 9:00 do 20:30Bilety kosztują:

• ulgowy  35 zł,
  • normalny  49 zł.
  • dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Koncert Mesajah w Porcie Węglowym

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Z tej okazji – w niedzielę (26 maja) o godz. 19:00 w Porcie Węglowym odbędzie się koncert Mesajah. Wokalista w swojej twórczości reinterpretuje utwory z nurtów muzycznych, takich jak reggae, dancehall czy hip hop, nadając im nowy wymiar z pogranicza stylów.

To świetna okazja, by zabrać mamę na plażę i pobujać się wspólnie do muzyki. Szczególnie, że koncert jest zupełnie darmowy. Więcej informacji tutaj.

Śniadanie i zajęcia jogi w Parku Andersa

W każdą niedzielę (również 26 maja) można zjeść śniadanie w Parku Andersa przy ul. Kamiennej we Wrocławiu. To idealne miejsce, aby spotkać się z mamą na ploteczki i śniadanie z lampką prosecco. Dodatkową atrakcją będą grupowe zajęcia jogi lub pilatesu (są darmowe). Czy można lepiej zacząć dzień? Raczej nie!

Park Śniadaniowy jest otwarty od godz. 9:00 do 16:00. Joga rozpocznie się o godz. 10:00, a pilates o godz. 11:15.

Bachata na bulwarze Dunikowskiego

Każda okazja jest dobra do tańca! Wspólna zabawa pod gołym niebem z pewnością sprawi Wam wiele radości. Zabierz swoją mamę na pierwszą w tym sezonie „Bachatę Na Bulwarze”, którą organizuje DJ Ricky R przy współpracy grupy Bachaterrez. W zeszłym roku to wydarzenie przyciągnęło mnóstwo osób!

Przyjdźcie na tańce w sobotę (25 maja) o godz. 21:00 na bulwar Dunikowskiego.

Pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej

W sobotni wieczór (25 maja) możecie się wybrać na pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej. To widowisko łączące wodę, muzykę, światło i projekcje multimedialne na wodnym ekranie. W sobotę zobaczycie tu pokaz specjalny „Katedra Demokracji”. Start godz. 21:00.

Powiększ obraz: Pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej fot. Tomasz Hołod
Pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej

Babski wieczór w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Jeśli lubicie oglądać filmy, możecie wybrać się razem do kina. Z okazji Dnia Matki w niedzielę (26 maja) w DCF przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu bilety na wszystkie seanse repertuarowe kosztują 26% taniej. Przy zakupie biletu w kasie lub online należy podać hasło: „Z MAMĄ DO KINA”.

W repertuarze DCF na niedzielę są m.in. filmy: „Jutro będzie nasze”, „Powoli”, „Perfect Days” lub „Back to black. Historia Amy Winehouse”. Szczegóły na stronie kina.

Rejs statkiem po Odrze

W niedzielę ma być piękna pogoda, która zachęci do spędzenia czasu przy wodzie. W związku z tym, naszą kolejną propozycją na Dzień Matki jest wspólny rejs statkiem po Odrze. To popularna forma zwiedzania miasta. W sezonie cumują one przede wszystkim w rejonie Ostrowa Tumskiego (głównie przy bulwarze Włostowica) oraz przy bulwarze Dunikowskiego.

Za normalny bilet (w dwie strony, do Zoo i z powrotem na bulwar Włostowica) zapłacimy od 50 zł. Bilet ulgowy kosztuje 45 zł. Za rejs tylko do Zoo dorośli i dzieci płacą po równo 30 zł. Więcej informacji przeczytacie w naszym poprzednim artykule – tutaj.