wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego w formule Wolnego Dostępu

Biblioteka Uniwersytecka uruchomiła dostęp do części swoich zbiorów w obszarze tzw. Wolnego Dostępu. Księgozbiór dotąd był wyłączony z użytkowania, teraz zostaje ponownie udostępniony dla czytelników.

Reklama

Studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego, po przerwie, mogą korzystać z Biblioteki Uniwersyteckiej w ramach Wolnego Dostępu. Uczelnia od początku tego roku  zaoferowała czytelnikom półtora miliona książek, pół miliona czasopism oraz pół miliona zbiorów specjalnych. Na 2 poziomach magazynów otwartych i w Czytelni Głównej będzie można korzystać ze zbiorów.

Zanim odwiedzimy bibliotekę, warto zapoznać się z zasadami korzystania ze zbiorów w Wolnym Dostępie oraz ze sposobem ich uporządkowania na regałach. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi i wytycznymi ministerialnymi, na każdym poziomie w obszarze Wolnego Dostępu może jednocześnie przebywać 20 osób z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wymaganych podczas pobytu w budynku BUWr.

W przypadku chęci skorzystania z Wolnego Dostępu – nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Ruch osobowy w obszarach Wolnego Dostępu będzie regulowany na bieżąco przez dyżurnego bibliotekarza. Możliwość korzystania z sieci wi-fi, kabin pracy indywidualnej oraz grupowej w Wolnym Dostępie możliwa będzie w drugim kwartale 2021 roku.

Biblioteka Uniwersytecka w formule Wolnego Dostęp działa w dni robocze w godz. 8-19 i w soboty w godz. 9-14.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama