4. Biała Niedziela w Kątach Wrocławskich. Przyjedź na dożynki i przebadaj się!
W Białą Niedzielę skorzystaj z darmowych badań fot. freepik.com
W Białą Niedzielę skorzystaj z darmowych badań

Biała Niedziela w Kątach Wrocławskich to nie tylko okazja do zabawy na dożynkach, ale również do zadbania o zdrowie i wykonania badań profilaktycznych. Wszyscy chętni będą mogli oddać krew, zbadać poziom ciśnienia, cholesterolu czy posłuchać porad dietetyka. Na kobiety czekać będzie także mammobus. Przyjdźcie i skorzystajcie z darmowych badań (oferta jest dla wszystkich, bez względu na zamieszkanie)

Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim - akcja ogólnodostępna

Biała Niedziela to już 5. edycja akcji medycznej, podczas której każdy chętny będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań czy konsultacji lekarskich.

28 sierpnia br. wydarzenie w Kątach Wrocławskich (teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, ul. Zwycięstwa 23) będzie imprezą towarzyszącą dla Dożynek Gminnych. To dobra okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Osoby odwiedzające białe miasteczko w godz. od 10:00 do 17:00 będą mogły:

• oddać krew w krwiobusie
  • wykonać badanie mammograficzne
  • wykonać badanie cytologiczne
  • zbadać poziom ciśnienia, cukru i cholesterolu
  • wykonać badanie EKG i pomiar ciśnienia tętniczego krwi, a następnie skonsultować się z lekarzem, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych
  • zasięgnąć porad dietetyka, który po dokonaniu profesjonalnej analizy składu ciała będzie identyfikował najważniejsze problemy żywieniowe
  • wykonać badanie znamion na skórze (za pomocą wideo dermatoskopii)
  • wykonać pomiar gęstości kości (densytometrii - w kierunku osteoporozy)
  • wykonać spirometrię, czyli badanie umożliwiające ocenę parametrów objętościowych i pojemnościowych płuc

Panie, które są chętne na wykonanie badania cytologicznego proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się - tel. 71 36 89 647 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 14:00).

Oprócz tego, przy stanowisku NFZ będzie można:

• wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
  • potwierdzić profil zaufany
  • dowiedzieć się więcej o programach profilaktycznych, w tym Profilaktyce 40+
  • dowiedzieć się o zasadach leczenia uzdrowiskowego
  • założyć bezpłatne aplikacje w telefonie MojeIKP, mojeFizjo+
  • poznać portale diety.nfz, akademia.nfz.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna doradzi zainteresowanym, jak walczyć z nałogami i jak chronić się przed zakażeniami.

Kiedy i gdzie odbędą się Białe Niedziele w okolicach Wrocławia - terminy

Kolejne wydarzenia w ramach Białej Niedzieli odbędą się (od godz. 10:00 do 17:00):

• w Kobierzycach (4 września br., teren przy Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji)
  • w Jordanowie Śląskim (18 września br., na boisku przy Szkole Podstawowej)

Prozdrowotną akcję Biała Niedziela organizuje Zarząd Powiatu Wrocławskiego.