4. „Zdrowie to męska rzecz”. Dziś bezpłatne badania dla panów w Galerii Dominikańskiej
zdjęcie ilustracyjne, lekarka pobiera próbkę krwi od mężczyzny Obraz autorstwa stefamerpik na Freepik
zdjęcie ilustracyjne, lekarka pobiera próbkę krwi od mężczyzny

Galeria Dominikańska zaprasza na  prozdrowotną akcją dla mężczyzn. 1 października br. wszyscy chętni panowie będą mogli wykonać badania pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Sprawdź i w jakich godzinach można skorzystać z bezpłatnych badań.

Badania oraz profilaktyka pomagają we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowych zmian w organizmie oraz szybszym leczeniu nowotworów.

Porozmawiaj z ekspertem, przebadaj się

1 października br. we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań pod kątem raka jąder oraz raka prostaty. Dodatkowo, dla uczestników akcji dostępni będą eksperci, z którymi można będzie porozmawiać na tematy zdrowotne oraz zasięgnąć porady.

Wielu mężczyzn unika przebadania się, tłumacząc się brakiem czasu. W ramach sobotniej akcji w Galerii Dominikańskiej, chcemy pokazać, że badania profilaktyczne nie wymagają wielkich przygotowań i nie trzeba czekać w kolejce na wizytę do lekarza. Dzięki nim panowie będą mogli sprawdzić stan zdrowia i dowiedzieć się, czy w organizmie nie dzieje się nic niepokojącego. Warto wykorzystać tę możliwość i wstąpić na badanie po zakupach, przed siłownią czy po prostu dlatego, że jesteśmy w pobliżu. Zajmie to chwilę, a może uratować życie. Dlatego zachęcamy wszystkich panów do nieodkładania kontroli stanu swojego zdrowia na później i do skorzystania z badań w sobotę
Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej

Bezpłatne badania dla panów od 10.00 do 20.00

• Z bezpłatnych badań USG jąder oraz poziomu PSA będzie można skorzystać w Galerii Dominikańskiej w sobotę, 1 października br. w godzinach 10.00-20.00.
  • Wyniki obu badań są dostępne niemal natychmiastowo lub w przeciągu ok. 10 minut.

USG jąder to szybkie i w pełni bezpieczne badanie pozwalające skutecznie diagnozować liczne schorzenia tej wyjątkowej części ciała. Badaniu będą mogli poddać się mężczyźni do 40 r.ż.

Natomiast badanie poziomu PSA, polegające na pobraniu kropli krwi z palca, pozwala określić czy prawidłowo funkcjonuje prostata. Wykonanie testu PSA zalecane jest mężczyznom powyżej 40 lat. Można wziąć w nim udział w każdej chwili, nie ma konieczności przyjścia na czczo.

• Stanowiska zapewniające intymność wraz z profesjonalną obsługą znajdować się będą na poziomie (+1) obok kawiarni Starbucks i Lulu Cafe.
  • Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej.
  • Nie ma zapisów, decyduje kolejność zgłoszeń do punktu.
Źródło: materiały prasowe