wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Bandyci, którzy grasowali na Nowym Dworze i Gądowie, zostali złapani
Jeden z zatrzymanych mężczyzn prowadzony przez policję materiały prasowe policji
Jeden z zatrzymanych mężczyzn prowadzony przez policję

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło przy ul. Zemskiej na Nowym Dworze we Wrocławiu. - Młoda kobieta została zaczepiona na przystanku przez dwóch mężczyzn i poproszona o tzw. drobne, ale stanowczo im odmówiła. Sprawcy postanowili jednak nie odpuszczać, poszli za nią, a gdy ta próbowała odejść, zagrozili jej przedmiotem przypominającym broń - informuje st. asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Reklama

Okazało się, że to nie jedyne takie przestępstwo na ich koncie.

- Decyzją sądu podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani na 2 miesiące, ale ostatecznie może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat - informuje policja.

Rozbój na Nowym Dworze, w samym środku dnia...

Do ataku na kobietę doszło 18 grudnia przy ul. Zemskiej. W samym środku dnia młoda kobieta została zaczepiona na przystanku przez dwóch mężczyzn. Chcieli od niej "drobne", ale im odmówiła. Napastnicy postanowili jednak nie odpuszczać, poszli za nią, a gdy ta próbowała odejść, to zagrozili jej przedmiotem przypominającym broń.

- Przerażona 26-latka zdecydowała się zapłacić żądaną kwotę, żeby zostawili ją w spokoju - informuje st. asp. Aleksandra Freus z policji.

Niestety w ten sam sposób ci sami mężczyźni potraktowali 18-latka na przystanku przy ul. Orlińskiego na Gądowie. Jemu zabrali nie tylko pieniądze, ale także markowe słuchawki bezprzewodowe.

Grozi im do 15 lat więzienia

Jeszcze tego samego dnia obaj podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z komisariatu  Wrocław-Fabryczna. Okazało się, że są nimi mężczyźni w wieku 38 i 43 lat.

- Wczoraj (21 grudnia), sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 2 miesiące. Zatrzymanym może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat - informuje policja. 

Źródło: materiały prasowe policji we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl