4. Wielkie badanie mostów, przejścia podziemnego i innych drogowych obiektów inżynierskich
Na zdjęciu most Chrobrego Południowy, który jest jednym z obiektów na liście do sprawdzenia stanu technicznego. Obok trwa budowa nowej przeprawy przez kanał Odry. fot. Tomasz Hołod

Wrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta szuka wykonawcy ekspertyz kilkunastu obiektów drogowych w mieście. Do przebadania szykowanych jest m.in. sześć mostów, dwie estakady drogowe, przejście podziemne na rondzie Reagana i dach węzła przesiadkowego przy Tarczyński Arena Wrocław.

Wrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ma pod swoją opieką 235 obiektów inżynieryjnych. Wśród nich znajdziemy nie tylko mosty czy kładki, ale również wiadukty, przejścia podziemne, tunele samochodowe oraz tunele pieszo-rowerowe.

Poszukują wykonawcy, który zrobi ekspertyzy

Stan techniczny wymienionych obiektów musi być systematycznie sprawdzany. Dlatego ZDiUM szuka wykonawcy, który przeprowadzi ekspertyzę wybranych obiektów inżynierskich we Wrocławiu.

Obecnie trwa drugie postępowanie w tej sprawie. Firmy mają czas na zgłoszenia do czwartku, 6 października.

W ramach zamówienia planujemy przede wszystkim wykonać ekspertyzy techniczne wybranych drogowych obiektów inżynierskich oraz sprawdzić i ocenić stan techniczny poszczególnych elementów obiektów. Taki obowiązek nakłada na nas zarówno ustawa Prawo budowlane, jak również ustawa o drogach publicznych.
Klaudia Piątek, z biura prasowego ZDiUM

Lista obiektów do sprawdzenia

• Most Pilczycki tramwajowy przy węźle przesiadkowym
  • Konstrukcja zadaszenia węzła przesiadkowego przy Stadionie Miejskim
  • Przejście podziemne na Rondzie Reagana – podciąg w przejściu na styku z wejściem doGalerii Grunwaldzkiej
  • Most Średzki wschodni stary – ocena stanu technicznego określająca warunki dalszego użytkowania
  • Most Średzki zachodni stary – ocena stanu technicznego określająca warunki dalszego użytkowania
  • Most Chrobrego północny – ocena stanu technicznego określająca warunki dalszego użytkowania
  • Most Chrobrego południowy – ocena stanu technicznego określająca warunki dalszego użytkowania
  • Most Oławski - szczegółowa ocena stanu technicznego
  • Kładka ul. Szybka - szczegółowa ocena stanu technicznego
  • Estakada wjazdowa wiadukt al. Armii Krajowej nad Krakowską - szczegółowa ocena stanu technicznego
  • Estakada zjazdowa wiadukt al. Armii Krajowej nad Krakowską - szczegółowa ocena stanu technicznego
  • Określenie nośności obiektów: Marszowicki, Karkonoska nad Kobierzycką i Karkonoska nad rzeką Ślęzą

Wykonane ekspertyzy posłużą jako rzetelny dowód o stanie wybranych obiektów oraz będą gwarancją bezpieczeństwa, które jest dla nas bardzo ważne.
Klaudia Piątek z biura prasowego ZDiUM