wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Awaria prądu we Wrocławiu lub planowana przerwa w dostawie prądu. Gdzie nie będzie prądu? [27 czerwca 2022]

Awaria prądu we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie będzie dzisiaj przerwa w dostawie prądu! Pexels
Awaria prądu we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie będzie dzisiaj przerwa w dostawie prądu!

Awaria prądu we Wrocławiu. Planowane przerwy w dostawie prądu. Sprawdź, na jakich wrocławskich osiedlach i ulicach zabraknie prądu. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie planowana jest przerwa w dostawie prądu, a także w jakich godzinach można się tego spodziewać. Informacje na temat awarii prądu w mieście we Wrocławiu pochodzą od firmy Tauron Dystrybucja. Dowiedz się, co zrobić, gdy zabraknie energii elektrycznej!

Reklama

Awaria prądu we Wrocławiu – gdzie i kiedy planowana jest przerwa w dostawie prądu we Wrocławiu?

27 czerwca, w godzinach 7.00-16.00:

Jakie są przyczyny wyłączenia prądu?

Przyczyn awarii prądu we Wrocławiu może być kilka. Najczęstszymi są:

Czasami zdarza się, że przekroczy się termin opłaty za prąd, dlatego warto pamiętać, że to także częsta przyczyna tymczasowego zaniku energii elektrycznej. Wtedy najlepiej jak najszybciej uregulować dług, a także wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy z dowodem wpłaty dostawcy prądu.

Brak prądu w mieszkaniu – co zrobić?

Jeżeli przerwa w dostawie prądu nie była planowana (przerwy w dostawach można sprawdzić na stronie dostawców), w pierwszej kolejności warto na własną rękę sprawdzić, jakie może być źródło problemu. Jeżeli podejrzewasz, że prądu zabrakło wyłącznie w twoim mieszkaniu, sprawdź bezpieczniki. Zobacz również, czy awaria prądu obejmuje klatkę schodową – jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z administracją budynku. Gdy prądu nie będzie także w sąsiednich domach lub na ulicy, zadzwoń na pogotowie energetyczne pod numer 991 (dostęp całodobowy i bezpłatny)

Jak długo może trwać awaria prądu we Wrocławiu?

Planowana przerwa w dostawie prądu trwa zazwyczaj do 16 godzin, natomiast z reguły jest to tylko kilka godzin. Inaczej ma się sprawa z nieplanowanymi awariami prądu – zazwyczaj nie przekraczają one 24 godzin. Katastrofalne przerwy w dostawie prądu we Wrocławiu trwają już więcej niż 24 godziny, są to jednak niezwykle rzadkie przypadki. Dostawca prądu Tauron szacuje, że w ciągu roku planowanych przerw jest ok. 35 godzin, natomiast nieplanowanych awarii – 48 godzin. Warto pamiętać, że jeżeli dostawca przekroczy czas trwania przerwy w dostarczaniu energii, klientowi po złożeniu wniosku, mogą przysługiwać bonifikaty.

Jak przygotować się do ewentualnej awarii prądu we Wrocławiu?

Do zapowiedzianych awarii prądu we Wrocławiu można się przygotować, ale nie będziemy mieć wpływu na sytuacje losowe związane z tymczasowym zanikiem prądu. Warto być na takie ewentualności zawsze przygotowanym. Koniecznie zakup świece, zapalniczki/zapałki, latarki, a także zapas baterii.

Reklama