4. Atak rakietowy na ukraińskie miasta. Pod ostrzałem także obwód lwowski
na zdjęciu rakieta, zdjęcie ilustracyjne Ukrainska Pravda
na zdjęciu rakieta, zdjęcie ilustracyjne

Alarmy przeciwlotnicze na całym terytorium Ukrainy. Jak donoszą ukraińskie media, Rosjanie wystrzelili w piątek 71 rakiet. Większość z nich – bo 61 – udało się zestrzelić obronie powietrznej. Pod ostrzałem miał znaleźć się także Lwów, miasto partnerskie Wrocławia.

Jak informuje portal prolviv.com, w mieście słychać dziś było powtarzające się eksplozje.

- Mogą wystąpić przerwy w dostawach energii elektrycznej w obwodzie lwowskim. Przebywajcie w schronieniach – mówił w piątek po godzinie 10.00, cytowany przez portal, szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej, Maksym Kozytskyi.

Jedna z rakiet miała spaść w pobliżu sanatorium w obwodzie lwowskim.

- Fala uderzeniowa uszkodziła okna budynku, ale według wstępnych informacji nikt nie zginął, nikt też nie został ranny – poinformował Kozytskyi.

Jak przekazał na Telegramie mer Lwowa Andrij Sadovy, rakieta spadła także w dzielnicy Złoczów w pobliżu przystanku autobusowego, ale nie eksplodowała. Na miejscu pracują służby ratunkowe, funkcjonariusze regulują ruch.

Po godzinie 15.30 w obwodzie lwowskim ponownie zawyły syreny. Alarm ogłoszony został na całym terytorium Ukrainy.

Aktualizacja 16.25

Jak przekazuje TVN24, ostrzelany został obiekt infrastruktury energetycznej w obwodzie lwowskim, w wyniku ostrzału wybuchł pożar. Na miejscu pracują służby.

Aktualizacja 18.46

Po godz. 18.00 pojawiła się informacja o odwołaniu alarmu przeciwlotniczego.