3. Inwestycje
  4. Po Aquaparku Zakrzów czas na dwa kolejne osiedlowe obiekty. Gdzie powstaną?
Basen zewnętrzny i budynek Aquaparku Zakrzów Oleksandr Poliakovsky
Basen zewnętrzny i budynek Aquaparku Zakrzów

W mieście są już trzy obiekty Aquaparku Wrocław: przy Borowskiej, Polnej i przy Wilanowskiej. Ten trzeci czeka na odbiory i będzie otwarty być może na majówkę. Na tym jednak nie koniec. Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego ogłosił właśnie zamiar budowy czwartego i piątego.

Wrocławski Park Wodny ma już trzy kompleksy sportowo-rekreacyjne: największy przy Borowskiej, mniejszy na Brochowie i najnowszy na Zakrzowie. Ten ostatni jest gotowy i czeka na odbiory techniczne. Jego otwarcie planowane jest najwcześniej na majówkę, najpóźniej w czerwcu. Aquapark Zakrzów, z 3 saunami i 2 salami fitness, został zaprezentowany 3 kwietnia. Zobaczycie go i przeczytacie o nim tutaj.

W planach 4. i 5. obiekt Aquaparku Wrocław

W środę przy Wilanowskiej usłyszeliśmy o planach budowy czwartego i piątego obiektu marki Aquapark Wrocław: na północy i północnym zachodzie miasta. Informacje o dokładnych lokalizacjach nie padły, ale wiadomo, że nowości zaplanowane są z myślą o mieszkańcach osiedli Lipa Piotrowska, Złotniki, Nowe Żerniki, Kuźniki, Leśnica i Maślice.

Ważne jest, by wrocławskie osiedla były kompaktowe, by na miejscu była szkoła, usługi czy rozrywka i rekreacja. Stąd dziś, pokazując obiekt na Wilanowskiej, zapowiadamy dwa kolejne aquaparki. Wrocław bliżej ciebie - tak od kilku lat myślimy o naszym mieście i tak to miasto chcemy zmieniać.
prezydent Jacek Sutryk

Powiększ obraz: Istniejące i planowane baseny Aquaparku Wrocław Wrocławski Park Wodny
Istniejące i planowane baseny Aquaparku Wrocław

Władze miasta przewidują, że Aquapark Zakrzów będzie odwiedzało około 300 tysięcy osób, w tym mieszkańcy ościennych gmin, takich jak Długołęka i Oleśnica.

– Planowane obiekty, których projektowanie rozpocznie się jeszcze w tym roku, będą miały podobny potencjał, bo zarówno Lipa, jak i Maślice, Nowe Żerniki, Leśnica, Złotniki i Kuźniki, to osiedla mocno rozwijające się – stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Sergiusz Kmiecik.

Z kolei prezes spółki Wrocławski Park Wodny dodaje, że przygotowanie następnych inwestycji z basenami jest możliwe dzięki temu, że istniejące są rentowne. – Dbamy, by były minimum samowystarczalne. Przy Wilanowskiej nawet połowa energii koniecznej do działania obiektu będzie ze źródeł odnawialnych – informuje Grzegorz Kaliszczak.

Budowa Aquaparku Zakrzów kosztowała 39,5 miliona złotych.

Źródło: materiały prasowe