4. Przy podstawówce na Zakrzowie dziura w ziemi i koparki. Rozkręcają się prace nad trzecim w mieście aquaparkiem
Budowa aquaparku przy ul. Wilanowskiej (koło SP nr 44) na Zakrzowie. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2023 r. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Jeżeli mieszkańcy Zakrzowa zastanawiają się, co to za wykopy przy szkole podstawowej numer 44, podpowiadamy: budują aquapark. W nowym kompleksie rekreacyjnym znajdą się m.in. cztery baseny i dwie sauny. Budowa ma potrwać do końca przyszłego roku. Jej koszt to około 40 milionów złotych.

W czerwcu tego roku przedstawiciele władz miasta po raz pierwszy, symbolicznie, wbili łopaty w plac budowy aquaparku przy ul. Wilanowskiej 31 na osiedlu Zakrzów. W sierpniu dziura w ziemi jest dużo większa, a w niej krata pod fundamenty. Kompleks rekreacyjny ma być gotowy do końca 2023 roku.

Aquapark na Zakrzowie = baseny + sauny + fitness

W nowym obiekcie:

• basen sportowy wewnętrzny (wymiary: 25 x 14,5 m, głębokość od 1,3 do 1,8 m),
  • basen do nauki pływania,
  • basen z hydromasażem,
  • basenem zewnętrzny z brodzikiem,
  • strefa fitness,
  • sauny: parowa i fińska,
  • dwa pokoje masażu i pomieszczenie do wypoczynku,
  • szatnie,
  • łazienki,
  • toalety,
  • punkty gastronomiczne,
  • parking na auta i rowery (przed budynkiem).

Panele solarne i system odzyskiwania wody

Budynek będzie wyposażony w nowoczesne, ekologiczne technologie – niskoemisyjny, zasilany zieloną energią, czerpiąc ją z techniki solarnej.

Technologicznie ma być nisko energochłonny i wyposażony w system odzysku wód, na przykład opadowych, które będą filtrowane i używane w toaletach oraz do podlewania zieleni wokół inwestycji. Również w zakresie automatyki i zarządzania, inwestycja będzie stanowiła wzorzec proekologicznych i niskokosztowych rozwiązań.
Grzegorz Kaliszczak, prezes spółki Wrocławski Park Wodny

Na terenie aquaparku posadzą 40 drzew, krzewy i trawy.

Trzeci aquapark w naszym mieście

Nowo powstający obiekt rekreacyjno-sportowy będzie w szczególności przydatny dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka. Oczywiście, nie zapominamy także o uczniach pobliskiej szkoły podstawowej numer 44, którzy w ramach zajęć będą korzystać z jego uroków.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Wykonawcą jest konsorcjum Mostów Łódź i spółki Magnitudo. Budynek wraz z otoczeniem zaprojektowali architekci z pracowni AP Szczepaniak.

Aquapark na Zakrzowie będzie trzecim w mieście. Drugi jest na Brochowie przy ul. Polnej (od lipca tego roku), a pierwszy, największy i najstarszy, na Hubach przy ul. Borowskiej. Wszystkie są pod zarządem spółki gminnej Wrocławski Park Wodny.