wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Inwestycje
 4. Budują trzeci aquapark we Wrocławiu. Najnowszy powstaje na Zakrzowie przy ul. Wilanowskiej

Budują trzeci aquapark we Wrocławiu. Najnowszy powstaje na Zakrzowie przy ul. Wilanowskiej

Błażej Organisty,

W parku wodnym przy ulicy Borowskiej tłumy, więc potrzebne były kolejne. Najpierw na Brochowie, teraz podobny budują na Zakrzowie. Trzeci aquapark we Wrocławiu, z powiększoną strefą saun, powstaje przy ulicy Wilanowskiej, obok szkoły podstawowej. Jego konstrukcja właśnie wychodzi spod ziemi.

Reklama

We Wrocławiu są dwa aquaparki (przy Borowskiej na Hubach i przy Polnej na Brochowie), a będą trzy. Najnowszy powstaje pod adresem Wilanowska 31 na osiedlu Psie Pole-Zawidawie.

Co się dzieje na budowie?

O tym opowiada Kornel Kempiński: — Mamy zamkniętą płytę fundamentową, wypuszczone ściany żelbetowe do wysokości około trzech i pół metra. Czyli teraz zamykamy stropy. Cała hala technologiczna jest wylana, uzbrojona i gotowa. Wylaliśmy wewnętrzne niecki basenowe. Patrzymy uważnie na pogodę. Jeśli temperatury na to pozwalają, zamykamy fragmentami stropu i wypuszczamy ściany kondygnacji zero.

Większa strefa saun i pozostałe atrakcje

Aquapark na Psim Polu będzie podobny do tego z Brochowa, ale nie taki sam. Główna różnica: więcej saun, które we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością, co widać zwłaszcza w obiekcie przy Borowskiej. — Wrocławianie pokochali saunowanie, więc Wrocławski Park Wodny rozbudował strefę saun na Borowskiej i powiększy w budowanym obiekcie na Psim Polu, kładąc nacisk na komfort saunowiczów — zapowiada Tomasz Sikora, rzecznik prasowy Aquaparku Wrocław.

Przy Wilanowskiej oprócz saun powstają:

 • basen sportowy wewnętrzny (wymiary: 25 x 14,5 m, głębokość od 1,3 do 1,8 m),
 • basen do nauki pływania,
 • niecka z hydromasażem,
 • basen zewnętrzny z brodzikiem (w sezonie letnim),
 • strefa fitness,
 • dwa pokoje masażu i pomieszczenie do wypoczynku,
 • szatnie,
 • łazienki,
 • toalety,
 • punkty gastronomiczne,
 • parking na auta i rowery (przed budynkiem).

Otwarcie aquaparku za kilkanaście miesięcy

Budynek ma być niskoemisyjny z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku. — Wrocławski Park Wodny chce być liderem, jeżeli chodzi o rozwiązania odnawialnej energii lub energooszczędności. Centrum na Wilanowskiej budujemy tak, by możliwa była maksymalna retencja wody. Do ogrzania i oświetlenia wykorzystamy odnawialne źródła energii. Zadbamy o łączenie ze sobą źródeł energii – gazu i prądu w ramach kogeneracji oraz ciepła ziemi, ciepła słońca i energii fotowoltaicznej. To będzie pod względem technologicznym niezwykle nowoczesny obiekt — zapowiada prezes Wrocławskiego Parku Wodnego, Grzegorz Kaliszczak.

Aquapark przy ul. Wilanowskiej, którego budowa kosztuje około 39,5 mln zł, ma rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2024. Szefowie Wrocławskiego Parku Wodnego przewidują, że będzie go odwiedzać od 200 do 300 tys. osób rocznie. W ramach zajęć szkolnych skorzystają z niego uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej numer 44.

Wykonawcą jest konsorcjum Mostów Łódź i spółki Magnitudo. Budynek wraz z otoczeniem zaprojektowali architekci z pracowni AP Szczepaniak.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl