4. W aplikacji Dolny Śląsk rowerem znajdziesz setki ciekawych tras rowerowych na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu
Jedną z najpiększniejszych tras rowerowych, biegnących przez Wrocław i wychodzącą poza jego granice jest ta prowadząca wałami nad Odrą. Znajdziecie ją również w aplikacji - Dolny Śląsk Rowerem fot. Michał Kurowicki / www.wroclaw.pl

Warto jest mieć w swoim telefonie aplikację Dolny Śląsk Rowerem. Znajdziecie tam ponad 250 tras rowerowych z całego regionu. Od Sutedów i Kotliny Kłodzkiej na południu, po Wrocław i Stawy Milickie na północy. Trasy mają różny stopień trudności. Jest coś dla rodzin z dziećmi, kolarzy szosowych i tych lubiących trasy w górach.

Wielu z nas ma swoje ulubione trasy rowerowe. Inni pytają znajomych, gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę swoim bicyklem.

Wszyscy lubiący aktywny wypoczynek na dwóch kółkach powinni zainstalować w swoich telefonach aplikację Dolny Śląsk Rowerem.

Czytaj też: Trasy rowerowe we Wrocławiu

Kilkaset tras rowerowych w jednym miejscu

Dzięki aplikacji dowiemy się o ponad 250 trasach znajdujących się na całym Dolnym Śląsku. Ułatwią nam to narzędzia znajdujące się na stronie.

Na początku wybieramy krainę. Po rozwinięciu tej zakładki mamay do wyboru osiem różnych części regionu:

• Bory Dolnośląskie
  • Dolina Baryczy
  • Dolina Odry
  • Góry Sowie
  • Karkonosze
  • Pogórze Kaczawskie
  • Ziemia Kłodzka
  • Ziemia Wałbrzyska

W następnym kroku wpisujemy stopień trudności trasy  łatwa, średnia albo trudna.

Dalej trzeba wybrać typ trasy. Do wyboru mamy takie jak:

• rodzinna
  • widokowa
  • przyrodnicza
  • MTB
  • pętle
  • z atrakcjami turystycznymi
  • z dojazdem koleją
  • singletracki
  • dla niepełnosprawnych
  • na rowerach elektrycznych

Ostatni krok to wybór długości trasy - do 15 km, od 15 do 40 km lub powyżej 40 km.

Trasy po Wrocławiu i w jego okolicach zawarte w aplikacji

• Szlak Odry (fragment w mieście)
  • Szlak Odry (na północ od miasta)
  • Pętla Twierdzy Wrocław
  • Szlak im. Turonia (duża pętla wokół miasta)

Aplikacja Dolny Śląsk Rowerem jest bezpłatna i można pobrać ją na systemy iOS oraz Android.