Apel do lokatorów mieszkań komunalnych: Uwaga na oszustów

Spółka Wrocławskie Mieszkania apeluje i prosi o czujność lokatorów, którzy zauważą na klatce obce osoby. Pojawiły się bowiem informacje o grupach podszywających się pod pracowników wykonujących przeglądy techniczne kamienic.

W budynkach gminnych należących do Wrocławskich Mieszkań rozpoczęły się przeglądy techniczne, które potrwają do końca marca 2021 r. Niestety, wielu mieszkańców informuje już o pojawianiu się w kamienicach osób podszywających się pod pracowników firm realizujących prace na zlecenie miasta. Pod pretekstem sprawdzenia np. liczników czy instalacji, wchodzą do mieszkań obserwując przy tym, jakie wartościowe przedmioty znajdują się w pomieszczeniu.

– W związku z niepokojącymi zgłaszanymi, jakie do nas docierają prosimy wszystkich lokatorów o czujność i nie wpuszczanie obcych do domu. Przypominamy też, że firmy, które pracują na nasze zlecenie powinny na klatce schodowej zawiesić odpowiednią informację o planowanych przeglądach, a wykonujący je pracownicy mieć stosowne upoważnienie – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Dodatkowo Wrocławskie Mieszkania proszą o zapoznanie się listą firm, które w ich imieniu mogą przeprowadzać przeglądy gazowe, budowlane i elektryczne.

W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się telefonicznie z działem nadzorującym przeglądy techniczne, dzwoniąc pod numer 71 323 57 70 lub 71 326 41 10.