4. Ale perełki! Zobacz, co można kupić na giełdzie staroci we Wrocławiu, w centrum miasta [ZDJĘCIA, GODZINY OTWARCIA]

Magdalena Pasiewicz,

Giełda staroci na placu pod katedrą Marii Magdaleny Magdalena Pasiewicz
Giełda staroci na placu pod katedrą Marii Magdaleny

Emaliowane bransoletki sprzed stu lat, malowana porcelana, obrazy w drewnianych ramach, meble, wazony, szklane głowy i wiele antyków oraz zadziwiających przedmiotów, których nasze dzieci mogą nawet nie znać. Właśnie rozpoczęła się giełda staroci i ponownie możecie upolować tam prawdziwe perełki, albo przynajmniej pójść na spacer pozwiedzać. Sami zobaczcie w galerii zdjęć.

Wielka giełda staroci ponownie zagościła na wrocławski plac pod katedrą Marii Magdaleny. Stoiska tradycyjnie pojawiają się w ostatni weekend miesiąca i tym razem giełda rozpoczęła się od 25 maja, a odwiedzać ją można do niedzieli - 28 maja w godzinach od 7 do 18.

Giełda staroci we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce

Sprzedawcy antyków i staroci mają przedmioty zarówno do dekoracji domów i mieszkań, jak lampy, obrazy, figurki z porcelany, mosiądzu czy szkła. Na stoiskach znajdziecie też sporo biżuterii, często bardzo starej i nietypowej jak na dzisiejszą modę. Ale nie oznacza to wcale, że znalezione tam dodatki są w złym guście. Zupełnie przeciwnie.

Jedna ze znalezionych przeze mnie bransoletek to emaliowane dzieło sztuki. Niezwykłe i kosztowne.

Powiększ obraz: Giełda staroci na placu pod katedrą Marii Magdaleny Magdalena Pasiewicz
Giełda staroci na placu pod katedrą Marii Magdaleny

- Ta bransoletka ma około 130 lat. Takich emaliowanych w Polsce już się nie robi, nie wiem czy w ogóle w Europie mogą być jeszcze tworzone. U mnie w sejfie przeleżała ze 40 lat. Jest niezwykle kobieca. Kosztuje 400 zł - opowiedziała jedna ze sprzedawczyń.

U sprzedawców są też obrazy - wcale nie tanie, mnóstwo porcelany, mosiężnych i miedzianych naczyń, wazonów, sztućców, ale też nowoczesnych dodatków do domu. Upolować też można wreszcie przydatne okulary przeciwsłoneczne, książki, płyty winylowe czy nawet meble.