wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Akademicki Wrocław: Spacer do muzeum wojskowych saperów i chemików

Wykrywacze  metalu i skafandry do prac saperskich pod wodą, sprzęt desantowo-przeprawowy, pojazdy gąsienicowe, elementy składanych mostów będzie można zobaczyć podczas kolejnej wycieczki z cyklu Akademicki Wrocław. Tym razem zaprasza Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

Reklama

Wycieczka pod tytułem „A oni są wciąż w walce – saperski zwiad” zaplanowana jest na 28 lipca, początek o godz. 9:30. Gości oprowadzi kierownik placówki, Daniel Kaźmierski.

Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przygotowuje m.in. uczestników misji, saperów, chemików, specjalistów w zakresie budowy mostów i innego typu przepraw.

Akademicki Wrocław: Spacer do muzeum wojskowych saperów i chemików

Termin 28 lipca 2018 09:29

Miejsce Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

Zobacz

Zapisy osób, które chciałyby zobaczyć muzeum przy ul. Obornickiej, rozpoczną się w poniedziałek 23 lipca, o godz. 9. Rejestracja jest możliwa tylko za pośrednictwem formularza na stronie wca.wroc.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Akademicki Wrocław na 10-lecie WCA

„Akademicki Wrocław” to inicjatywa Wrocławskiego Centrum Akademickiego, które w tym roku obchodzi 10-lecie działalności.

To miejska instytucja, która pośredniczy w kontaktach władz Wrocławia z uczelniami, nauczycielami akademickimi, studentami czy też przedsiębiorstwami zainteresowanymi współpracą ze światem akademickim. WCA jest także koordynatorem wielu programu promujących naukę i wspierających młodych, zdolnych uczonych.

Poznaj Muzeum Wojsk Inżynieryjnych

W trzech pawilonach zgromadzono 3 tys. eksponatów, które pokazują historię i rozwój wojsk inżynieryjnych od najdawniejszych czasów do współczesności.

Więcej czytaj TUTAJ.

Wca/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama