wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W sobotę wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy - możliwe utrudnienia

12 października z Katedry Wrocławskiej wyruszy jednodniowa piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi: „Św. Jadwiga w mocy Bożego Ducha”.  Na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Reklama

40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy rozpocznie się Mszą św. o godzinie 6.00 w Katedrze Wrocławskiej, a zakończy ok. godziny 16.30, Mszą św. w Trzebnicy, przy ołtarzu polowym. 

Święta Jadwiga jest patronką Dolnego Śląska oraz Archidiecezji Wrocławskiej. Świadectwem jej życia jest posługa chorym, bezdomnym oraz ubogim. 

– Św. Jadwiga przez wieki przemawia do nas swoimi dziełami i czynami, które trwają do dziś. Mówi jako matka i żona, co sprawia, że choć jest tak odległa w latach, jest postacią wartą naśladowania. Zachęcam, aby ten dzień poświęcić i wykorzystać na wspólne pielgrzymowanie w atmosferze młodego i radosnego kościoła – mówi zapraszający do udziału w pielgrzymce ks. Stanisław Orzechowski, Główny Przewodnik Pielgrzymki.  

Trasa Pielgrzymki do Trzebnicy

  • 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki, Msza św. i wyjście z Katedry Wrocławskiej
  • Wrocław – trasa pielgrzymki: ul. Katedralna – wyjście z katedry ok. godz. 6.30, ul. Świętokrzyska, ul. Żeromskiego, ul. Oleśnicka, ul. Jedności Narodowej, ul. Ołbińska, ul. Trzebnicka, most Trzebnicki, ul. Kamieńskiego
  • 1. postój – most na Widawie – Krzyżanowice
  • 2. postój – Malin
  • 3. postój – Wysoki Kościół
  • ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy
  • 16.30 – Msza św. w Trzebnicy  przy ołtarzu polowym

Aby wziąć udział w pielgrzymce, należy przyjść na godzinę 6.00 do Katedry Wrocławskiej i dołączyć do dowolnej grupy pielgrzymkowej. 

W godzinach od 6.30 do 8.30 na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. 

Powrót do Wrocławia po zakończeniu pielgrzymki

  • Autobusy PKS będą podstawione na parkingu przy ołtarzu polowym. Bilet do kupienia u kierowcy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama