wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. 26-latek potrącił policjanta drogówki i uciekł
Radiowóz policyjny na sygnale / mężczyzna w kajdankach. Zdjęcie ilustracyjne www.wroclaw.pl / Shutterstock
Radiowóz policyjny na sygnale / mężczyzna w kajdankach. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o potrącenie funkcjonariusza drogówki. 26-latek uciekał, bo nie ma prawa jazdy.

Reklama

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Kobierzycach. Kierujący citroenem, aby uniknąć kontroli drogowej, celowo potrącił interweniującego funkcjonariusza. Policjant ma złamaną nogę.

Do zdarzenia doszło, gdy patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli citroena. Kierujący początkowo zatrzymał pojazd, jednak w trakcie podejmowanych przez mundurowych czynności niespodziewanie gwałtownie ruszył, potrącając policjanta i rozpoczynając ucieczkę. Ranny mundurowy, ze średnimi obrażeniami ciała, trafił do szpitala.

Do działań zaangażowani zostali między innymi funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej specjalizujący się w odnajdywaniu przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości
Komenda Miejska Policji, komunikat prasowy

W poniedziałek rano policjanci zatrzymali 26-letniego obcokrajowca podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które utracił w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna może odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, za co grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl