wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Fasada Roku 2023: wrocławski budynek doceniony przez internautów
CAL przy ul. Suwalskiej na wrocławskich Maślicach Stan Zajączkowski / mat. prasowe
CAL przy ul. Suwalskiej na wrocławskich Maślicach

Prawie 72 000 ocen przyznali internauci w tegorocznej edycji plebiscytu zorganizowanego przez firmę Baumit w ramach konkursu Fasada Roku 2023. W kategorii nowych budynków niemieszkalnych najwyżej ocenili wrocławską inwestycję - Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej na Maślicach.

Reklama

Plebiscyt Fasada Roku 2023 wystartował 1 maja br., a zagłosować w nim mógł każdy, kto do 31 października odwiedził stronę internetową. By wyrazić swoją opinię wystarczyło wejść na stronę i przyznać odpowiednią ilość gwiazdek (od 1 do 5) dowolnej liczbie uczestników-budynków. Było co oceniać, bo na liście startowej, zamkniętej 30 września znalazły się aż 263 budynki.

Łącznie w tegorocznej odsłonie plebiscytu zebrano blisko 72 000 ocen entuzjastów architektury i budownictwa z całej Polski. W ten sposób internauci zdecydowali o tym, które realizacje otrzymają specjalne „Wyróżnienie Internautów" w kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek niemieszkalny nowy, budynek po termomodernizacji oraz budynek zabytkowy po renowacji.

Wrocławski budynek z „Wyróżnieniem Internautów"

Zwycięzcy plebiscytu to realizacje, które uzyskały najwyższą ocenę w głosowaniu publiczności w swojej kategorii. Każdy z nich otrzyma specjalny tytuł „Fasada Roku 2023 – Wyróżnienie Internatów".

W grupie nowych budynków niemieszkalnych serca internautów skradło wrocławskie Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej, którego inwestorem jest Gmina Wrocław – Zarząd Inwestycji Miejskich. Obiekt zaprojektowała pracownia arch_it Piotr Zybura, natomiast prace budowlane przeprowadziła firma AWM Budownictwo. Zakończono je w 2021 roku.

Jak zagłosują jurorzy? 

Internauci spełnili już swoją powinność, wyłaniając swoich zwycięzców w plebiscycie. Tym samym stało się już jasne, które realizacje budowlane zostaną w tym roku uhonorowane specjalnym tytułem „Wyróżnienie Internautów". 

Przed nami już zatem tylko werdykt profesjonalnego grona jurorów, który wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku. Głosy internautów nie będą mieć na niego wpływu. O tym kogo wybierze panel ekspertów, dowiemy się po zaplanowanych na listopad niezależnych obradach.

Przebieg konkursu można śledzić na stronie.

Wyłoniony przez jurorów zwycięzca każdej kategorii otrzyma prestiżowy tytuł Fasada Roku 2023, 10 000 zł i pewne miejsce w najbliższej edycji rozgrywki na poziomie międzynarodowym. W ramach Baumit Life Challenge reprezentanci 25 krajów powalczą o jak najlepsze miejsce w wyścigu o tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe. 

O konkursie Fasada Roku

Konkurs Fasada Roku już od 2007 roku nagradza budynki, które poprzez swoją architekturę i sposób wykończenia elewacji korzystnie wpływają na otaczający nas krajobraz, podnosząc atrakcyjność otoczenia, w którym wszyscy funkcjonujemy, a co za tym idzie także jakość naszego życia.

Patronat honorowy nad aktualną edycją wydarzenia sprawują: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Medialnie wspierają ją redakcje takich periodyków jak: Architektura & Biznes”, „Architektura Murator”, „Budujemy Dom”, „Dom z ogrodem”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, obud.pl, sztuka-architektury.pl i terazdom.pl.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl