wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

26. Finał WOŚP we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26. w drugą niedzielę 2018 roku - 14 stycznia. We Wrocławiu świętowanie rozpoczęło się już w piątek i trwało cały weekend.

Reklama

Tysiące wrocławian i 1300 wolontariuszy – tak w niedzielę, 14 stycznia 2018 r. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Zbierane do puszek pieniądze przeznaczone będą na leczenie noworodków i sprzęt dla oddziałów neonatologicznych.

– Do godz. 14.30 wolontariusze największego w mieście sztabu WOŚP Wrocław zebrali 25 tys. złotych. Liczenie pieniędzy zakończy się w poniedziałek – mówi Dominika Tarnowska, rzecznik prasowy sztabu WOŚP Wrocław.

W niedzielę na pl. Nowy Targ przyszły całe rodziny. Atrakcji nie brakowało: pokazy sprzętu wojskowego, ratownictwa medycznego, motocykli i zabytkowych samochodów a do tego koncerty zespołów. 

Wrocławianie grają z WOŚP

Dżem, znany aktor Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Wolna Grupa Bukowina a także shantymani, Metalowe Dziewczyny, Gitarowa Orkiestra Krasnoludków oraz pokaz zabytkowych pojazdów – to tylko niektóre atrakcje w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu.

Podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi m.in. kilkudziesięciu wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne.

– To już 26 rok z kolei, gdy w tę jedną niedzielę stycznia udaje się zjednoczyć całą Polskę, a nawet świat. Niezmiernie się cieszymy, że i wrocławianie tak aktywnie angażują się w pomoc Orkiestrze - to czyni każdy finał magicznym i niepowtarzalnym – mówi Dominika Tarnowska. 

26. Finał WOŚP we Wrocławiu

Koncert / Eventy / Akcje społeczne / Zdrowie / Dla wszystkich
Termin od 12 stycznia 2018 do 14 stycznia 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Tegoroczny Finał będzie podporządkowany pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.

Koncerty na trzech scenach

Tym razem koncerty będą się odbywać na aż trzech scenach – w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ. Natomiast Wielki Finał 14 stycznia odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach – plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami.

26. Finał WOŚP we Wrocławiu już 14 stycznia 2018 r. Jakie wydarzenia czekają nas w stolicy Dolnego Śląska, fot. WOŚP

Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, a jak co roku – wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc.

Wielki Finał WOŚP na placu Nowy Targ

Koncert
Termin 14 stycznia 2018 15:00

Miejsce Plac Nowy Targ

Zobacz

Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 700 mln zł. W zeszłym roku padł absolutny rekord – ludzie dobrej woli przekazali Orkiestrze ponad 105 mln złotych.

Pozostałe wydarzenia

Oprócz licznych koncertów, pokazów starych samochodów czy orkiestry krasnoludków, w drugi weekend stycznia we Wrocławiu czekają nas również m.in. bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" na Rynku oraz WOŚP Cup na torze wyścigowym Pixers Ring pod Wrocławiem. Szczegóły i informacje o wszystkich wydarzeniach znajdziecie w naszym zestawieniu na początku artykułu.

Biała Niedziela to jedno z ważniejszych wydarzeń tego dnia. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" od 11.00 do 14.00 będą organizowane badania przesiewowe dla dzieci. Wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 506 810 985. Taka sama akcja będzie prowadzona w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej w godzinach od 9.00 do 16.00. Zapisy pod numerem: 71 770 30 01.

– Dodatkowo w tym momencie mamy już kilkanaście aukcji na allegro. Wszystkie można znaleźć na naszym sztabowym koncie, do którego link umieściliśmy na Facebooku. Dodatkowo mamy całe mnóstwo imprez towarzyszących, gdyż grają z nami bary, restauracje czy sklepy. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Dominika Tarnowska i dodaje:

– Wrocław za każdym razem pokazuje, że gra całym sercem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zapraszamy całe miasto, wszystkich mieszkańców do uczestniczenia w kolejnym finale.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama