15 sierpnia – dzień wolny od pracy

fot. archiwum

15 sierpnia to jeden z tych dni w kalendarzu, które są ustawowo wolne od pracy. Zamknięte będą m.in sklepy i centra handlowe.

Kościół katolicki w tym dniu obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, natomiast państwowy wymiar 15 sierpnia to święto Wojska Polskiego, które wiąże się ze zwycięską Bitwą Warszawską w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku

Zakupy, komunikacja, atrakcje

Komunikacja miejska w tym dniu będzie kursować według niedzielnych rozkładów jazdy.

15 sierpnia zamknięte będą centra handlowe (z wyjątkiem kin i niektórych punktów gastronomicznych), hiper- i supermarkety. Czynne mogą być natomiast m.in. stacje benzynowe i małe sklepy, w których pracować w tym dniu może właściciel lub osoba niezatrudniona na umowę o pracę.

Warto również pamiętać, że 16 sierpnia jest niedzielą niehandlową (niedziela handlowa natomiast przypada 30 sierpnia).

Normalnie pracują niektóre muzea, sporo atrakcji czeka we Wrocławiu i w okolicach.

Czytaj też: Co jest czynne 15 sierpnia