wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji dziś, w holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, można skorzystać ze specjalnych, bezpłatnych konsultacji diabetologicznych, a także zmierzyć poziom cukru.

Reklama

Światowy Dzień Cukrzycy, ustanowiony w 1991 r., ma zwrócić szczególną uwagę na globalny wymiar cukrzycy, a także zwiększyć świadomość społeczną na temat tej choroby i promować właściwe działania profilaktyczne. Niestety, liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie rosnąć, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne.

Każdego roku święto walki z cukrzycą koncentruje się na jednym temacie, który jest przedmiotem specjalnej uwagi. W tym roku myślą przewodnią jest choroba cukrzycy, która może dotknąć każdą rodzinę.

Bezpłatne badania i konferencja

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zaprasza na darmowe konsultacje diabetologiczne, pomiar poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, a także BMI. Jest to również znakomita okazja do zrobienia przeglądu lekowego z farmaceutą klinicznym. Powyższe badania można wykonać w holu szpitala w godzinach 9.00-13.00, natomiast konsultacje diabetologiczne odbywać się będą od godziny 10.00 do 13.00.

Również zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnej XIII konferencji dla osób z cukrzycą i ich rodzin „Cukrzyca w każdej rodzinie! – światowa pandemia?!, która odbędzie się 17 listopada (sobota) w Hotelu Mercure Wrocław przy Placu Dominikańskim 1. Organizatorami konferencji jest Polskie Towarzystwo Diabetyków Koło Wrocław Centrum oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia. Początek konferencji o godzinie 10.00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama