Nowy chodnik i droga dla rowerów na Swojczycach. Zmiany dla kierowców

Rozpoczęły się prace przy budowie oświetlonego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kowalskiej na odcinku od 3M do skrzyżowania z ul. Mydlaną. Będą zmiany dla kierowców.

  • Niedaleko 3M powstanie nowa droga rowerowa oraz chodnik

    Niedaleko 3M powstanie nowa droga rowerowa oraz chodnik /fot. WI


– Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na tym ruchliwym odcinku drogi – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

W ramach zadania wybudowany zostanie także azyl dla pieszych i rowerzystów na ul. Mydlanej przy skrzyżowaniu z ul. Kowalską i Miłoszycką. Poprawiona zostanie jakość nawierzchni przy zjeździe do 3M, amerykańskiej firmy zajmującej się m.in. produkcją i sprzedażą różnorodnych wyrobów np. tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznych i farmaceutycznych. Zakłada się przebudowę odwodnienia, budowę miejskiej kanalizacji technologicznej i pielęgnację zieleni.

– W związku z planowanymi pracami w nocy z piątku na sobotę (15/16 października) wprowadzona zostanie organizacja ruch zastępczego na skrzyżowaniu ul. Mydlanej, Kowalskiej i Miłoszyckiej. Na skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja świetlna, która pozostanie tu na czas prowadzonych robót. Prace budowlane będą na tym skrzyżowaniu realizowane do końca listopada 2021 r. – dodaje Świercz.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Miwro z Bykowa, która wykona prace za prawie 2 mln zł brutto.Zgłoś uwagę