Buspas na Krzywoustego gotowy

Koniec budowy buspasa, który ma ułatwić autobusom MPK dojazd z Psiego Pola do centrum Wrocławia. Nowy buspas powstał w pasie rozdziału, tak by nie zabrać jezdni pozostałym kierowcom. Jego oddanie do ruchu zaplanowano na 25 września.

  • Nowy przystanek autobusowy przy CH Korona

    Nowy przystanek autobusowy przy CH Korona /fot. Monika Dubec - www.wroclaw.pl


– Budowa dodatkowego, trzeciego pasa i przeniesienie na niego komunikacji autobusowej będzie korzystne nie tylko dla pasażerów, ale i dla kierowców. W tej chwili samochody muszą dzielić jeden pas z autobusami. Teraz kierowcy zyskają blisko 1300 m jezdni od mostu na Widawie do skrzyżowania z ul. Brücknera – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. I dodaje, że z Psiego Pola w kierunku centrum kursuje kilkanaście linii autobusowych. W ciągu godziny w okolicach CH Korona jadą nawet 44 autobusy.

Czytaj więcej: Nowe miejsca płatnego parkowania w okolicy pl. Grunwaldzkiego

Buspas na ul. Krzywoustego został poprowadzony od zjazdu z estakady w rejonie mostu na rzece Widawie do skrzyżowania na wysokości istniejącego wyjazdu z parkingu CH Korona. Kierowcom nie zabrano jezdni, gdyż buspas powstał w pasie rozdziału.

Przystanek autobusowy przy CH Korona został przeniesiony bliżej parkingu

Przystanek autobusowy przy CH Korona został przeniesiony bliżej parkingu /fot. BP

Inwestycja kosztowała 1,9 mln zł. W jej ramach nie tylko poszerzono jezdnię, ale także wybudowano kanalizację deszczową, przeniesiono przystanek razem z wiatą, biletomatem, oświetleniem i elektroniczną tablicą z rozkładami jazdy. Ponadto, zlikwidowano nieczynną sieć wodno-kanalizacyjną, przebudowano chodniki i sygnalizację świetlną na odcinku od mostu na Widawie do skrzyżowania ul. Brücknera z ul. Poprzeczną. Prace wykonała firma Rotomat.

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 121, 128, 130, 131, 141, 151, 241, 251, 904, 911, 914, 921 i 924 jadące w kierunku pl. Kromera lub pl. Grunwaldzkiego będą wjeżdżały pod wiaduktem na jezdnię przy przystanku autobusowym, „CH Korona” (nr 24110) i następnie za skrzyżowaniem na nowy buspas, przy którym mieści się nowy przystanek „CH Korona” (nr 24108).

Autobusy linii 118 i 242 jadące w stronę pl. Kromera, po zjeździe z ul. Kowalskiej i przed wjazdem w ul. Krzywoustego, będą wjeżdżały na buspas, gdzie mieści się wspomniany już nowy przystanek „CH Korona” (nr 24108).Zgłoś uwagę