Brave Kids 2021 pod wrocławskim niebem. Zgłoszenia grup artystycznych

„Cały Wrocław sceną dla dzieci” – pod takim hasłem organizowany jest w naszym mieście przegląd dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych Brave Kids. Podobne, radosne wydarzenie pod wrocławskim niebem ma także odbyć się i w tym roku. Właśnie został ogłoszony nabór dla uczestników z Wrocławia. Termin zgłoszeń – do 30 kwietnia br. 

  • brave kids 2021


W ubiegłym roku wrocławski projekt Brave Kids zmienił formułę, dostosowując się do wyzwań związanych z pandemią. Warsztaty wg modelu „dzieci uczą dzieci” organizowane były dla młodych ludzi na stałe mieszkających w Polsce. Flagowe wydarzenie – wielki finałowy spektakl Brave Kids z udziałem międzynarodowej grupy artystów został zastąpiony przez ogólnowrocławski festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem. 

Edycja Brave Kids w 2020 r., mimo ograniczeń związanych z pandemią, okazała się sukcesem. Dla blisko 300 dzieci i młodzież na stałe mieszkających w Polsce warsztaty Brave Kids były jedynym momentem wytchnienia, radości, wspólnego tworzenia z rówieśnikami i beztroskiej zabawy.

W tym miejscu trzeba dodać, że w 11 edycjach Brave Kids wzięło już udział łącznie ponad 2000 dzieci z pięciu kontynentów. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt, doceniany na świecie.

Głos dziecka

W bieżącym roku organizatorzy kontynuują zeszłoroczne pomysły.

– W 2021 roku stawiamy sobie za cel, by stworzyć wydarzenie, podczas którego usłyszymy głos dzieci i młodzieży. Chcemy, by powiedzieli nam o tym, kim są, jak widzą świat – mówi Iwona Frydryszak, główna organizatorka projektu Brave Kids. – Dlatego ruszamy z naborem do udziału w letnich wydarzeniach i warsztatach. Brave Kids od początku, czyli od 2009 roku, jest przestrzenią, gdzie młodzi ludzie mogą czuć się bezpiecznie, gdzie ich głos i sztuka są zauważone i docenione – dodaje.

Dołącz do Brave Kids pod wrocławskim niebem

Na lipiec i sierpień br. planowane są półkolonie Brave Kids dla ok. 70 wrocławian i wrocławianek, a zwieńczeniem projektu w 2021 r. będzie druga edycja Brave Kids pod wrocławskim niebem – 28-29 sierpnia.

fot. M. Bral

– Brave Kids pod wrocławskim niebem to wydarzenie, które łączy w sobie festiwal dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska oraz zaproszonych z całej Polski profesjonalnych młodych artystów – wyjaśnia Mary Sadowska-Łakomy, producentka sierpniowego festiwalu. – Zaprezentujemy spektakle taneczne, teatralne, muzyczne, wystawy, koncerty i performensy. Dzieci i młodzież dzielić się będą swoją sztuką na dziesięciu scenach, rozproszonych w całym Wrocławiu. Do wydarzenia zapraszamy grupy, których działania opierają się na pomysłach i inspiracjach płynących od młodych ludzi, na ich historiach, przeżyciach, ich wrażliwości. Chcemy na nowo usłyszeć i poznać dzieci i młodzież z Wrocławia i Polski, a także, za sprawą przygotowywanej przez nas niespodzianki - z całego świata.

Tu można zgłosić się do udziału w Brave Kids pod wrocławskim niebem – termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30.04.2021 r. 

Półkolonie Brave Kids we Wrocławiu

Ideą nietypowych półkolonii jest twórcze spotkanie dzieci i młodzieży, które na co dzień mieszkają blisko siebie. Zajęcia polegają na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się umiejętnościami z innymi.

Warsztaty zawierają różne elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Tym samym dzieci i młodzież, pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych, przez prawie dwa tygodnie pracują nad pokazem artystycznym. Ważnym elementem są również działania przyrodnicze i ekologiczne.

Brave Kids 2020 na Przedmieściu Oławskim, fot. B. Janiczek 

Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia ze strony gminy Wrocław. Tradycyjnie już projekt realizowany jest w partnerstwach. W 2021 r. półkolonie odbywać się będą we współpracy m.in. ze Złotnickim Centrum Spotkań, Stowarzyszeniem Żółty Parasol, Centrum na Przedmieściu, Przed-pokojem H-13, Czasoprzestrzenią i Fundacja Made in Brochów. 

Więcej informacji: na stronie projektu oraz na Facebooku.Zgłoś uwagę