Bilety na „Zaćmę” do DCF-u [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 25.11 do godz. 10


Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na film „Zaćma” ważne  w dniach 25.11-1.12 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego, który zdobył nominacje do m.in. Złotych Lwów w Gdyni i Złotej Żaby w Konkursie Filmów Polskich festiwalu Camerimage. Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa (Maria Mamona), zwana "Krwawą Luną", to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

Aby wygrać bilety trzeba do 25.11  do godz.10 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jaki tytuł nosi najbardziej znany film Ryszarda Bugajskiego o stalinowskich represjach z Krystyną Jandą w roli glównej?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę