Od 1 września nowy bilet miesięczny Nasz Wrocław Kolej

1 września 2021 r. miasto wprowadza nowy bilet imienny w taryfie Nasz Wrocław, który uprawnia do przejazdów komunikacją miejską za 1 zł miesięcznie (0,50 zł za bilet ulgowy). Z biletu Nasz Wrocław Kolej korzystać mogą uczestnicy programu Nasz Wrocław z aktywnym Statusem Podatnika, którzy posiadają bilety miesięczne na przejazdy koleją po Wrocławiu.

  • Bilet Nasz Wrocław Kolej to koszt 1 zł miesięcznie

    Bilet Nasz Wrocław Kolej to koszt 1 zł miesięcznie


Nasz Wrocław Kolej to imienny, miesięczny bilet uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach komunikacji miejskiej. Jeżeli będziesz miał bilet miesięczny na przejazdy pociągiem, korzystanie z wrocławskich tramwajów i autobusów kosztować będzie 1 zł miesięcznie.

Czytaj też: Nowe ceny biletów od 1 września 2021 r. – pytania i odpowiedzi

– Nowy bilet Nasz Wrocław Kolej to kontynuacja miejskiej oferty komunikacyjnej skierowanej do wrocławskich podatników. Zależy nam bowiem, by osoby podróżujące po Wrocławiu koleją i komunikacją miejską miały możliwość kupienia tańszego biletu. Dlatego też przygotowaliśmy i wprowadzamy nowy bilet miesięczny w preferencyjnej, symbolicznej cenie – podkreśla Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. 

Więcej informacji o Nasz Wrocław Kolej

Przypomnijmy, od 1 lipca 2021 r. w pociągach POLREGIO i Kolei Dolnośląskich nie są honorowane bilety czasowe i okresowe na URBANCARD, jak i ulgi przysługujące w komunikacji miejskiej we Wrocławiu. To wynik braku porozumienia między koleją a miastem, co do wysokości dopłat. Bilet Nasz Wrocław Kolej uzupełnia pakiet URBANCARD w tym zakresie.

<p >

Dla kogo bilet Nasz Wrocław Kolej?

Bilet Nasz Wrocław Kolej od 1 września kupi osoba, która posiada miesięczny, imienny bilet kolejowy za co najmniej 104 zł, który:

  • uprawnia do przejazdu w obie strony (tam i z powrotem),

  • wystawiony jest na trasę, której punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w nazwie „Wrocław” lub „Iwiny”,

  • kupiony jest w kolejowej taryfie podstawowej (normalnej) lub taryfie RAZEM: normalny lub z ulgą ustawową (za okazaniem dokumentu potwierdzającego tę ulgę), 

  • kupiony został w formie papierowej - w kasie kolejowej, automacie biletowym przewoźnika kolejowego lub u obsługi pociągu.

Ważne także, by sprawdzić, czy honorowane przez kolej zniżki obowiązują również w komunikacji miejskiej Wrocławia. 

Jak z niego skorzystać?

Pierwszy krok to rejestracja w programie Nasz Wrocław. Jeśli już to zrobiłeś sprawdź, czy Statusu Podatnika jest aktywny, jeżeli nie – uaktywnij go. Następnie zobacz, czy bilet kolejowy, z którego korzystasz, upoważnia cię do zakupu miesięcznej przejazdówki w taryfie Nasz Wrocław Kolej. Jeżeli tak, jeżdżąc po Wrocławiu tramwajami lub autobusami, za miesięczny bilet normalny zapłacisz 1 zł (ulgowy 0,50 zł).

Bilet Nasz Wrocław Kolej możesz kupić w BOK URBANCARD, punktach sprzedaży stacjonarnej (np. kioski), biletomatach, aplikacjach mobilnych oraz przez internet na stronie urbancard.pl.

Należy jednak pamiętać, by podróżując komunikacją miejską mieć przy sobie zarówno aktualny, miesięczny bilet kolejowy w wersji papierowej, jak i URBANCARD z wykupionym miesięcznym biletem Nasz Wrocław Kolej.

Sprawdź: Nowy cennik biletów MPK od 1 września 2021

Nasz Wrocław

Program Nasz Wrocław promuje osoby rozliczające swój podatek dochodowy w naszym mieście. Dzięki udziałowi w programie otrzymujesz darmowe wejścia do miejskich atrakcji, zniżki u kilkudziesięciu partnerów Naszego Wrocławia, a także tańsze bilety okresowe MPK - także dla osób nie korzystających z połączeń kolejowych. Do tej pory w programie Nasz Wrocław zarejestrowało się już ponad 150 tys. wrocławian.Zgłoś uwagę