Jedyny Festiwal Filmów Rowerowych w Polsce!

Od 19 do 22 maja potrwa czwarta już edycja jedynego w Polsce Festiwalu Filmów Rowerowych Bike Days! Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem WSZYSTKO, CO POMIĘDZY.


Festiwal otworzy pasjonująca opowieść o kolarskiej rywalizacji i sile rodzinnych więzi w reżyserii Johna Badhama z Kevinem Costnerem w roli głównej, American Flyers z 1985 r. Film zostanie wyświetlony na specjalnie ściągniętej z Londynu kopii, na zapomnianej już prawie taśmie – 35mm. Bike Days to także sekcja konkursowa Platforma Filmów Rowerowych, piknik i wyścigi na wrocławskim torze kolarskim, spotkania i wydarzenia towarzyszące.

Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days

Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days

Wydarzenie kinowe / Film / ESK
Termin od 19 maja 2016 17:00 do 22 maja 2016 21:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

W programie znalazło się 15 filmów zgrupowanych w kilku blokach tematycznych i trzech wydarzeniach specjalnych. Myślą przewodnią tej odsłony przeglądu jest ZMIANA, stąd wiele filmów dotyczących WSZYSTKIEGO, CO POMIĘDZY punktami podróży, odcinkami czasu, obrotami rowerowej korby. Zobaczycie m.in. rewelacyjny UnReal w bloku RYZYK-FIZYK, produkcji Anthill Films z 2015 r. i Transsylvanię w bloku LONG SZORT w reż. Levente Klára and Máté Pálla.

Cztery spotkania na 4. edycję BIKE DAYS

Wspólnie z Magazynem Pasjonatów Kolarstwa SZOSA organizatorzy BIKE DAYS zapraszają na spotkanie z Kamilem Uścieńskim, jedynym framebuilderem, inaczej ramiarzem, we Wrocławiu i jednym z nielicznych przedstawicieli tego rzemiosła w kraju, znanym jako KAJAK CUSTOM. Kajak opowie nam dlaczego stal i czy w ogóle warto, odsłoni kulisy swojego warsztatu i wieloletniego doświadczenia oraz przybliży tajniki idealnej konstrukcji w sobotę 21 maja o godzinie 14.00 w BWA Wrocław przy ul. Wita Stwosza. Z kolei w niedzielę 22 maja o godzinie 11.00 gościem SZOSY i BIKE DAYS w Kinie Nowe Horyzonty będzie najsłynniejszy polski ultrakolarz Remigiusz Siudziński, który jako pierwszy i jedyny Polak ukończył solo RACE ACROSS AMERICA 2014 – 4800 km non stop, czas 11 dni 19 godzin 33 minuty. Na brunch obowiązują zaproszenia - starać się o nie można u organizatorów.

Piknik na welodromie

Stałym punktem programu Bike Days jest współorganizowany z BWA Awangarda PIKNIK NA WELODROMIE. W programie komentowane na żywo zawody kolarskie, trening dla amatorów, zawody dla dzieci, strefa foodtrucków, otwarty warsztat sitodruku oraz zajęcia jogi dla rowerzystów. Nowością na pikniku będzie wieczorny, plenerowy pokaz filmu America Recycled, debiutu braci Hussin. To zapis dwuletniej podróży rowerowej, którą odbyli po amerykańskim Południu. Po raz drugi odbędzie się konkurs filmowy Platforma Filmów Rowerowych. – Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 30 minut. Tym sposobem większa liczba twórców otrzyma szansę na festiwalową projekcję. Zachęcamy zawodowców i amatorów, reżyserów, operatorów i twórców pracujących kompleksowo. Przysyłajcie filmy – mówią organizatorzy. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 21 maja, gdzie jury wybierze zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna publiczność. Zgłoś uwagę