Będzie przebudowa ul. Koszarowej. Droga ma być szersza

Miasto przygotowuje się do remontu ul. Koszarowej na północy Wrocławia. To ważna ulica, przy której znajduje się szpital oraz uczelnia.

  • Ul. Koszarowa zostanie przebudowana /fot. Wrocławskie Inwestycje

    Ul. Koszarowa zostanie przebudowana /fot. Wrocławskie Inwestycje


– Dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego powinien być komfortowy. Szczególnie dla komunikacji miejskiej – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Miejska spółka nadzoruje przygotowania do przebudowy tej brukowanej i pełnej dziur drogi. O rozpoczęciu przygotowań do prac projektowych poinformował Jacek Sutryk.

Czytaj też: Początek zielonego torowiska na ul. Długiej. Tu pojedzie tramwaj na Popowice

– Rozpoczęliśmy przygotowania do projektowania przebudowy ulicy Koszarowej. Obecnie zbieramy wytyczne, m.in. jednostek, gestorów sieci, konserwatora zabytków. To długotrwały proces, a w czasie pandemii jeszcze utrudniony, jednak konieczny przed ogłoszeniem przetargu na projektowanie przebudowy – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia. – Wiemy, jak to ważna ulica w północnej części miasta, jeżdżą po niej autobusy komunikacji miejskiej, znajduje się przy niej szpital i obiekty Uniwersytetu Wrocławskiego. Ulicę chcemy poszerzyć, zadbać o pieszych, pasażerów MPK, rowerzystów, zieleń, a także przebudować niezbędne sieci podziemne.

Obecnie ul. Koszarowa ma 5,5 m szerokości, a powinna mieć 6 m. Wtedy autobusy komunikacji miejskiej mogłyby kursować w obu kierunkach. Obecnie jeżdżą od ul. Sołtysowickiej i zatrzymują się przy szpitalu. Następnie włączają się do ruchu, kierując się w stronę ul. Przybyszewskiego. Z autobusów korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także pacjenci szpitala oraz studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Poszerzenie jezdni pozwoli na większe pole manewru dla MPK. Planujemy budowę ścieżek rowerowych na chodniku i nowej zatoki autobusowej przy uczelni – podkreśla Krzysztof Świercz.

Termin rozpoczęcia prac jest jeszcze nieznany. Najpierw Wrocławskie Inwestycje muszą ogłosić przetarg na wykonanie projektu przebudowy, wybrać wykonawcę, który może otrzymać nawet kilka miesięcy na jego stworzenie. W dalszej kolejności jest ogłoszenie przetargu na przebudowę, zgodną z wybranym projektem.Zgłoś uwagę