Asian Homo Faber – wygraj pracę z wystawy [ZAKOŃCZONY]

Od 22 lutego można oglądać wystawę fotografii autorstwa Pawła Skorupy – wrocławianina „metrykalnie i mentalnie”, jak sam mówi o sobie. W każdą sobotę, od 27.02 do 28.03, w godz. 11.00-13.00 możecie spotkać się z Pawłem Skorupą w CRZ Krzywy Komin podczas prezentacji autorskiej wystawy. 

Asian Homo Faber, fot. Paweł Skorupa

Na życie zarabia jako trener biznesu, a wolny czas dzieli między swoje dwie pasje – podróżowanie i fotografowanie. Po prostu wyszukuje tanie bilety na kierunki, które szczególnie go pociągają, pakuje niezbędne rzeczy i „ucieka do innego świata”. A tam daje się porwać lokalnemu kolorytowi, ludziom, przyrodzie… 

– Fotografia jest jedyną dziedziną sztuki, jaką potrafię uprawiać – mówi Paweł Skorupa. – Swoją przygodę z fotografią zaczynałem jako nastolatek, podkradając aparat Ami 66 swojemu bratu. Jestem samoukiem, choć technikę szlifowałem na różnych kursach – wyznaje.

Dzisiaj jest wierny Canonowi i właśnie sprzętem tej marki zrobił zdjęcia na swoją pierwszą wystawę w Krzywym Kominie, na którą składają się fotografie portretowe i reportażowe, opowiadające o dniu powszednim człowieka Wschodu. Na pewno warto uważnie przyjrzeć się fotoreportażom – cenny jest ich „wielowarstwowy” przekaz, gdzie proste codzienne czynności wtapiają się w interesujące otoczenie, miejsca, służące człowiekowi „stamtąd” do „spełnienia w Starym Świecie, przez który ledwo przecieka postęp i filozofia Zachodu”.

Asian Homo Faber – wernisaż, fot. Anna Frank

W galerii znalazło się 35 obrazów, które powstały w latach 2012-2016 w Indiach, Kambodży, Tajlandii i Wietnamie. Fotograf zatrzymał w kadrze mieszkańców tamtych rejonów w różnych stanach ich ducha – kontemplujących, zamyślonych, rozbawionych, zmęczonych – w wielu przypadkach podczas wykonywania codziennej pracy. – Ich portrety mogą stać się przyczynkiem do refleksji na temat znaczenia określenia rozumienia praktyczności i etosu pracy na Wschodzie oraz skontrastowania ich z naszym, zachodnim postrzeganiem świata. Co nas uszczęśliwia? Do czego dążymy? Co przez to osiągamy? – mówi autor wystawy.

Uwaga: konkurs, jakiego jeszcze nie było!

Artystyczny debiut Pawła Skorupy warto obejrzeć, ocenić, przemyśleć, a nawet spróbować uszczknąć sobie na własność coś z tej niezwykle ciekawej ekspozycji. Jej autor bowiem zadeklarował przekazanie jednej ze swoich prac, laureatowi konkursu, któremu patronuje www.wroclaw.pl.

 Asian Homo Faber – tę pracę również możesz wygrać w konkursie, fot. Paweł Skorupa 

W konkursie może wziąć udział każdy, kto: odwiedzi wystawę Asian Homo Faber i zrobi sobie zdjęcie z fotografią Pawła Skorupy, którą chciałby mieć, a potem wyśle to zdjęcie na adres asianhomofaber@gmail.com.

Wasze zdjęcia ukażą się na Facebooku, dlatego potrzebna będzie na to Wasza zgoda, którą otrzymacie w odpowiedzi na swojego e-maila. Paweł Skorupa – jak nas zapewnił: najbardziej losowo, jak to tylko możliwe – dokona wyboru laureata, a potem osobiście wręczy mu swoją pracę z wystawy. Selfie, i nie tylko, można nadsyłać do 25 marca br.

KONKURS ZAKOŃCZONY

W konkursie selfie została wylosowana Anna Rāḫēl Patrini do niej trafia praca przedstawiająca obrzędy wieczorne w Waranasi. 

Na konkurs napłynęły 22 zgłoszenia. Wszystkim bardzo dziękujemy i przypominamy, że resztę prac można kupić podczas finisażu wystawy 30 marca o godz.19.00.

 

Więcej o wystawie – zobacz na Facebooku.Zgłoś uwagę