Kolejny akademik powstanie na pl. Grunwaldzkim?

Na pl. Grunwaldzkim może powstać nowy akademik oraz hotel. Tuż obok stoją już domy studenckie Kredka i Ołówek.


Miasto opublikowało obwieszczenie prezydenta w sprawie budowy budynku wielofunkcyjnego „zawierającego hotel, dom studencki, mieszkania oraz lokale usługowe i handlowe o powierzchni sprzedaży do 1990 mkw., wraz z niezbędnymi urządzeniami infrastruktury technicznej (po wyburzeniu istniejącej zabudowy – pawilonu) przy ul. Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu”. Dokładnie chodzi o działkę, gdzie jeszcze niedawno działał popularny wśród studentów klub Alibi, a obecnie mieści się m.in. sklep Carrefour Express oraz parking.

To ciąg dalszy historii działki nr 154/3. W 2014 r. spółka Tekton złożyła wniosek związany z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla tego obszaru. Rok później prezydent Rafał Dutkiewicz wydał zarządzenie związane Z MPZP, zgodnie z którym nowa nieruchomość może powstać z zachowaniem co najmniej 12-metrowej odległości od akademika Uniwersytetu Przyrodniczego – Centaura.

 

Na pl. Grunwaldzkim i w jego okolicach jest już kilka domów studenckich: Słowianka, Parawanowiec, Talizman, Dwudziestolatka i Zodiak, należący do Uniwersytetu Przyrodniczego, oraz wieżowce Politechniki Wrocławskiej – Kredka (85 m) i Ołówek (70 m).

 Zgłoś uwagę