wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zdolni, aktywni i życzliwi – nagrody społeczności Politechniki Wrocławskiej już rozdane

Na Gali Aktywności Studenckiej rektor nagrodził najlepszych i najaktywniejszych – nie tylko na polu naukowym – studentów i doktorantów. Podziękowania otrzymali też pracownicy uczelni, którzy swoją pracą szczególnie przysłużyli się studentom.

Reklama

Za osiągnięcia w nauce, za wyniki sportowe, działalność społeczną, życzliwość – jest wiele powodów, za które warto nagrodzić osoby pozytywnie wyróżniające się. Gala Aktywności Studenckiej właśnie temu służy. W czwartek (22.06) w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej zebrali się przedstawiciele całej społeczności uczelni.

45 studentów nagrodzonych za osiągnięcia

Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs nagrodził 45 studentów i doktorantów z 13 wydziałów. Najwięcej wyróżnień, aż 7, otrzymali studenci Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Zawsze powtarzam, że to, co może wam dać uczelnia, to nie tylko wykłady, ćwiczenia czy dostęp do laboratoriów i pracowni. To także wszystko to, co wynika z działalności studenckiej: kontakty, odpowiedzialność, wyzwania, dobra zabawa. Cieszę się, że z tego korzystacie.
prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr

Poliludek 2023 przyznany

Nagrodę tę otrzymują osoby, które szczególnie pomagają studentom. W tym roku nagrodę otrzymały Monika Kaczmarz, kierownik administracyjnej Wydziału Matematyki i Anna Bajor-Traczyńska z zespołu ds. współpracy z pracodawcami Biura Karier PWr, prezesce Fundacji Manus.

Nagrody od Samorządu Studenckiego

W tym roku studenci postanowili docenić pracę osób, które od strony PWr przygotowywały tegoroczne Juwenalia. Wyróżnieni to Beata Janek z Działu Studenckiego i Łukasz Ptaszka, kierownik Działów Stołówek Studenckich.

Każdego roku, gdy już jesteśmy po całej tej pracy, myślę sobie: zrobiliśmy coś wow! W tym roku to było ogromne wow. Pomyślcie tylko, co musimy zaplanować w przyszłym roku, żeby to przebić.
Łukasz Ptaszek, kierownik Działów Stołówek Studenckich

Który dziekanat jest „uśmiechnięty”?

Statuetki Uśmiechniętego Dziekanatu w tym roku otrzymały dziekanaty Wydziału Matematyki i Filii PWr w Legnicy. Zdecydowali o tym studenci, którzy wypełnili ankiety. A oto, za co studenci są wdzięczni:

  • „staną na głowie i pomogą jak tylko mogą”,
  • „przyjęto mój wniosek w dniu, w którym dziekanat był nieczynny”,
  • „nie sądziłam, że to możliwe, żeby wejść do dziekanatu z uśmiechem, a wyjść z jeszcze większym i cukierkami”.

Warto przypomnieć, że dziekanat na Wydziału Matematycznym otrzymuje tę statuetkę już dziewiąty raz, a Filia w Legnicy – drugi raz.

Nagroda Opiekun Roku 2023

Nowością na tegorocznej Gali były nagrody dla opiekunów kół naukowych, organizacji studenckich i agend kultury. Zwycięzców – Monikę Magdziak-Tokłowicz, opiekuna Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych (LEM Wrocław Motorsport) i Andrzeja Giera, opiekuna Telewizji Studenckiej Styk – wytypowali studenci.

W ankietach studenci podkreślali przede wszystkim gotowość do dzielenia się wiedzą i udzielania pomocy. 

Zawsze pomoże - od załatwienia sponsorów i rozwiązania trudnych sytuacji, aż po dbanie o studentów na poziomie żywieniowym na zawodach. Niezastąpiona osoba z czystym powołaniem.
Studenci o Monice Magdziak-Tokłowicz

To ktoś więcej niż opiekun - mentor, inspiracja, wzór podejścia do działalności telewizyjnej.
Studenci o Andrzeju Gierze

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl